- Versiyon
- 8
- Motor gücü
- 125 – 204 bg
- Tüketim
- 5,9 – 6,2 L
Mini Countryman hakkında
Elektrikli Countryman'da John Cooper Works spor direksiyon, tamamen elektrikli modellerde ekstra ivmelenme hissi veren bir hızlanma pedalı içeriyor (içten yanmalı modellerde vites kulakçıkları). JCW spor frenleri büyütülmüş fren diskleri ve kaliperler, parlak siyah kaplama ve JCW logosuyla geliyor. Güneş korumalı arka camlar ve ısıtmalı direksiyon donanımda.
Kısaca
- Güneş korumalı arka camlar
- Aktif sürücü koltuğu (masajlı)
- Isıtmalı direksiyon
- Tamamen elektrikli
- JCW spor frenleri
- Hızlanma pedalı (JCW direksiyon)
Hangi versiyon, ne kadar fazlaya ne veriyor?
Her kart, bir alttaki versiyona göre fiyat farkını ve eklenenleri gösterir.
-
Giriş versiyonu
3.921.300 TL 204 bg · 16,3 kWh/100 km · 0-100: 8,6 sn
E Favoured
Elektrik · OtomatikStandart donanım
- Connected Unlimited
- Harman Kardon ses sistemi
- Gövde Rengi Tavan
- Alarm Sistemi
- Römork Çekme Düzeneği
- Kişisel eSIM
-
135.600 TL fazla
4.056.900 TL 204 bg · 0-100: 8,6 sn
Tamamen Elektrikli MINI Countryman E John Cooper Works
Elektrik · OtomatikE’ye eklenen 21 donanım
- John Cooper Works: Isıtmalı Direksiyon
- John Cooper Works: John Cooper Works Spor Direksiyon
- John Cooper Works: Siyah Tavan ve Yan Ayna Kapakları
- John Cooper Works: JCW Spor Frenleri
- John Cooper Works: Güneş Korumalı Arka Camlar
- John Cooper Works: Aktif Sürücü Koltuğu
-
173.200 TL fazla
4.230.100 TL 170 bg · 6,2 L/100 km · 0-100: 8,3 sn
Favoured
Benzin / MHEV · OtomatikTamamen’e eklenen 23 donanım
- 7RS
- Favoured
- Favoured: Isıtmalı Direksiyon
- Favoured: Spor Direksiyon
- Favoured: Siyah Tavan ve Yan Ayna Kapakları
- Favoured: Güneş Korumalı Arka Camlar
-
0 TL fazla
4.230.100 TL 125 bg · 6,2 L/100 km · 0-100: 8,3 sn
MINI Countryman C Dark Edition
Benzin / MHEV · OtomatikEklenen donanım yok
- 125 bg (45 bg az)
-
338.600 TL fazla
4.568.700 TL 170 bg · 5,9 L/100 km · 0-100: 8,3 sn
Trail Edition
Benzin / MHEV · OtomatikDonanım listesi henüz yok
- 170 bg (45 bg fazla)
- 5,9 L/100 km (0,3 L az)
-
416.900 TL fazla
4.985.600 TL
MINI Countryman C John Cooper Works
Benzin / MHEV · OtomatikTrail’e eklenen 1 donanım
- Donanım Paketi
-
820.400 TL fazla
5.806.000 TL 170 bg · 0-100: 8,3 sn
John Cooper Works
Elektrik · OtomatikMINI ile aynı donanım, farklı motor
- Elektrik motor
-
1.268.100 TL fazla
7.074.100 TL
MINI Countryman S ALL4 John Cooper Works
Benzin / MHEV · OtomatikJohn ile aynı donanım, farklı motor
- Benzin / MHEV motor
Farklar kaç para ediyor?
- E → Tamamen135.600 TL21 donanım ekleniyor; donanım başına yaklaşık 6.000 TL.
- Tamamen → Favoured173.200 TL23 donanım ekleniyor; donanım başına yaklaşık 8.000 TL.
- Favoured → MINI0 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
- MINI → Trail338.600 TLYılda 15.000 km'de yaklaşık 50 L daha az yakıt.
- Trail → MINI416.900 TL1 donanım ekleniyor; donanım başına yaklaşık 417.000 TL.
- MINI → John820.400 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
- John → MINI1.268.100 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
Yakıt farkı yılda 15.000 km ve markanın açıkladığı ortalama tüketimle hesaplanır.
Versiyonlar yan yana
| E Favoured | Tamamen Elektrikli MINI Countryman E John Cooper Works | Favoured | MINI Countryman C Dark Edition | Trail Edition | MINI Countryman C John Cooper Works | John Cooper Works | MINI Countryman S ALL4 John Cooper Works | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liste fiyatı | 3.921.300 TL | 4.056.900 TL | 4.230.100 TL | 4.230.100 TL | 4.568.700 TL | 4.985.600 TL | 5.806.000 TL | 7.074.100 TL |
| 6 Ocak 2026’dan beri | %57,5 zam | Değişmedi | %11,9 zam | Değişmedi | %3,8 zam | Değişmedi | %17 indirim | Değişmedi |
| Yakıt | Elektrik | Elektrik | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | Elektrik | Benzin / MHEV |
| Vites | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik |
| Silindir hacmi | — | — | 1.499 cc | — | 1.499 cc | — | 1.499 cc | — |
| Motor gücü | 204 bg | 204 bg | 170 bg | 125 bg | 170 bg | — | 170 bg | — |
| Tork | 250 Nm | 250 Nm | 280 Nm | — | 280 Nm | — | 280 Nm | — |
| 0-100 km/s | 8,6 sn | 8,6 sn | 8,3 sn | 8,3 sn | 8,3 sn | — | 8,3 sn | — |
| Ortalama tüketim | 16,3 kWh/100 km | — | 6,2 L/100 km | 6,2 L/100 km | 5,9 L/100 km | — | — | — |
| Menzil | 423 km | — | — | — | — | — | 915 km | — |
| Bagaj hacmi | 460 L | — | 450 L | — | 450 L | — | 450 L | — |
Farklı değerlerin olduğu satırlar vurgulu.
2025 model (stoktaki araçlar)
Bu versiyonlar 2025 model yılından; satıştaki güncel model yılı 2026. Fiyatlar markanın 2025 model için liste fiyatıdır.
| Versiyon | Yakıt · vites | Liste fiyatı |
|---|---|---|
| MINI Countryman C John Cooper Works | Benzin / MHEV · Otomatik | 4.848.100 TL |
Broşürler
Mini resmî sitesindeki PDF broşür ve teknik föyler; bağlantı yeni sekmede açılır.