Ford Puma mı, Renault Captur mu?
Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.
- FiyatPuma 326.300 TL ucuz
- PerformansCaptur 15 bg güçlü, 0,3 sn hızlı
- TüketimCaptur 1 L az yakar
- Bagaj ve boyutPuma 600 L geniş bagaj
Yan yana
| Mavi nokta öndekini gösterir | Puma | Captur | Fark |
|---|---|---|---|
| Fiyat | |||
| Liste fiyatı | 1.998.700 TL | 2.325.000 TL | Puma 326.300 TL ucuz |
| Son fiyat değişimi | Değişmedi | 03.07.2026 · %7,8 zam | |
| Genel | |||
| Model yılı | 2026 | 2026 | |
| Gövde tipi | SUV | SUV | |
| Yakıt | Full Hibrit | Benzin / MHEV | |
| Vites | Otomatik | Otomatik | |
| Çekiş | — | Önden | |
| Koltuk | 5 kişi | 5 kişi | |
| Motor ve performans | |||
| Silindir hacmi | 999 cc | 1.332 cc | Captur 333 cc büyük |
| Motor gücü | 125 bg | 140 bg | Captur 15 bg güçlü |
| Tork | 170 Nm | 245 Nm | Captur 75 Nm fazla tork |
| 0-100 km/s | 9,6 sn | 9,3 sn | Captur 0,3 sn hızlı |
| Azami hız | 190 km/s | 180 km/s | Puma 10 km/s hızlı |
| Tüketim ve menzil | |||
| Ortalama tüketim | 7 L/100 km | 6 L/100 km | Captur 1 L az yakar |
| Ortalama menzil | — | 800 km | |
| Boyut ve bagaj | |||
| Bagaj hacmi | 1.216 L | 616 L | Puma 600 L geniş bagaj |
| Uzunluk | 4.207 mm | 4.239 mm | Captur 32 mm uzun |
| Genişlik | 1.805 mm | 1.797 mm | Puma 8 mm geniş |
| Yükseklik | 1.550 mm | 1.575 mm | Captur 25 mm yüksek |
| Aks mesafesi | 2.588 mm | 2.639 mm | Captur 51 mm uzun aks |
| Boş ağırlık | 1.368 kg | 1.406 kg | Captur 38 kg ağır |
| Güvenlik | |||
| Euro NCAP | Henüz sonuç yok | 4 yıldız (2024) | |
| Marka satışı | |||
| Son ay (ODMD) | 4.394 araç · Eylül | 11.430 araç · Eylül | |
Donanım, madde madde
45 önemli donanım, aynı adla ve seviyesiyle; markaların listesi farklı yazılsa da.
| Mavi nokta öndekini gösterir | Puma | Captur | Fark |
|---|---|---|---|
| Temel | |||
| Koltuk sayısı | 5 | 5 | |
| Çekiş | — Bilgi yok | Önden | |
| Menzil | — Bilgi yok | 800 km | |
| Depo / batarya | — Bilgi yok | 48 L | |
| Güvenlik | |||
| Perde hava yastıkları | Var | Var | |
| Kör nokta uyarısı | — Yok | — Yok | |
| Arka çapraz trafik uyarısı | — Yok | — Yok | |
| Sürücü yorgunluk uyarısı | Var | Var | |
| Acil durum çağrısı (e-Call) | Var | Var | |
| Otonom acil fren | Yaya ve bisiklet algılamalı | Yaya ve bisiklet algılamalı | |
| Sürüş destek | |||
| Hız sabitleyici | — Yok | Dur-kalk adaptif | Yalnız Captur’da |
| Şerit takip | Aktif takip | Uyarı | Puma bir adım önde |
| Park sensörü | Arka | Ön ve arka | Captur bir adım önde |
| Kamera | Geri görüş | Geri görüş | |
| Otomatik park asistanı | — Yok | — Yok | |
| Trafik işareti tanıma | Var | — Yok | Yalnız Puma’da |
| Otomatik uzun far | Var | — Yok | Yalnız Puma’da |
| Head-up display | — Yok | — Yok | |
| Konfor | |||
| Koltuk döşemesi | Kumaş | — Yok | Yalnız Puma’da |
| Klima | Otomatik | Otomatik | |
| Arka klima çıkışları | — Yok | — Yok | |
| Elektrikli park freni | — Yok | Var, auto-hold ile | Yalnız Captur’da |
| Cam tavan | — Yok | — Yok | |
| Isıtmalı koltuklar | — Yok | — Yok | |
| Elektrikli sürücü koltuğu | — Yok | — Yok | |
| Arka güneşlik perdeleri | — Yok | — Yok | |
| İç aydınlatma | Tek renk ambiyans | Tek renk ambiyans | |
| Anahtarsız giriş ve çalıştırma | Var | Var | |
| Yağmur sensörü | Var | Var | |
| Kendiliğinden kararan dikiz aynası | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
| Havalandırmalı ön koltuklar | — Yok | — Yok | |
| Isıtmalı direksiyon | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
| Elektrikli bagaj kapağı | — Yok | — Yok | |
| Kaydırılabilir arka koltuk | — Yok | — Yok | |
| Aile | |||
| ISOFIX bağlantısı | Arkada 2 | Arkada 2 | |
| Elektrikli çocuk kilidi | — Yok | — Yok | |
| Ön yolcu hava yastığı iptali | Var | Var | |
| Multimedya ve bağlantı | |||
| Multimedya ekranı | — Yok | 10,4" küçük fark | Yalnız Captur’da |
| Dijital gösterge | — Yok | 10,2" küçük fark | Yalnız Captur’da |
| Apple CarPlay / Android Auto | Kablosuz | Kablosuz | |
| Kablosuz şarj | — Yok | — Yok | |
| Navigasyon | — Yok | — Yok | |
| Premium ses sistemi | Var | — Yok | Yalnız Puma’da |
| Telefon uygulaması | Var | — Yok | Yalnız Puma’da |
| Kablosuz yazılım güncellemesi | — Yok | — Yok | |
| Dış | |||
| Farlar | LED | LED | |
| Jantlar | 18" Alaşım | — Yok | Yalnız Puma’da |
| Karartılmış arka camlar | Var | Var | |
| Elektrikli katlanır aynalar | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
Markanın tam listesi: Puma 53 kalem · Captur 46 kalem (versiyon sayfasında “Donanım”). Opsiyon olan kalem hücrede “Opsiyon” rozeti ve fiyatıyla gösterilir, standart sayılmaz.
Puma ile Captur boyutları
Captur 32 mm daha uzun ve 25 mm daha yüksek; Puma 8 mm daha geniş. Aks mesafesi: Captur 51 mm daha uzun.
İki araç aynı ölçekte; üst üste görünümde ön tamponlar ve yer çizgisi hizalı. Markanın yan ve ön görselleri henüz yok; "Ayrı ayrı" görünüm görseller gelince açılır.
Fiyatlar nasıl değişti?
Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.
Yakıt farkı fiyat farkını kapatır mı?
Captur daha az yakıyor.
- Puma, yılda—
- Captur, yılda—
- Yıllık fark—
Litre fiyatını yazın; fiyat farkının kaç yılda çıktığını hesaplayalım.
Markaların açıkladığı ortalama tüketimle (7 L/100 km ve 6 L/100 km). Pompa fiyatı: Opet, İstanbul, 4 Kasım 2026; fiyatı değiştirebilirsiniz.
Tam donanım listesi
Yalnız birinde olan donanımlar ve ikisinde de olanlar.
Yalnız Puma’da 49
- Geri görüş kamerası
- Anahtarsız Çalıştırma
- Şerit Takip Sistemi
- Arka Park Sensörü
- 6 hoparlörlü ses sistemi
- Otomatik yanan farlar
- Yokuş Kalkış Desteği
- Ön Park Sensörü
- ABS
- LED Arka Farlar
- Sürücü ve Ön Yolcu Ön, Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Ön Yolcu Hava Yastığını Devre Dışı Bırakma
- Hız Kontrol Sistemi
- Sürücü Dikkat Takip Sistemi
- E-Call Acil Durum Arama Yardımı
- 60/40 Oranında Katlanabilen Arka Koltuklar
- Ambiyans LED Işıklandırma
- %100 LED Ön Farlar
- Ön Disk, Arka Kampana Fren
- Elektronik Denge Programı (ESP)
- Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
- Gelişmiş Fren Yardımcısı ve Acil Durum Fren Desteği (EBA)
- Lastik Basıncı Görüntüleme Sistemi (TPMS)
- ISOFIX Bağlantı Noktası
- Trafik Levhası Tanıma Sistemi
- Merkezi Kilit Sistemi
- Çarpışma Sonrası Fren Yardımcısı
- Akıllı Hız Sınırlandırıcı
- 12” SYNC4 Bilgi-Eğlence Sistemi
- 12.8” Dijital Yol Bilgisayarı
- Seçilebilir Sürüş Modları (Normal - EKO - Sport - Kaygan)
- Ford Eco Coach Sürüş Verimlilik Göstergesi
- Bağlanabilir Modem (FordPass)
- 4 Yönlü ve Bel Destekli Manuel Sürücü Koltuğu
- Eşya Saklama Bölmeli Ön Kol Dayanağı
- Otomatik Yanan Uzun Farlar
- Yağmur Sensörü ve Otomatik Çalışan Silecekler
- Metalik Renk / Özel Renk
- Manuel Katlanabilen, Elektrikli Ayarlanabilen ve Sinyalli Yan Aynalar
- Ön ve Arka Emniyet Kemeri Uyarısı
- Yaya ve Bisiklet Algılayabilen Gelişmiş Çarpışma Önleme Yardımcısı
- Tek Tuşla Açılıp Kapanabilen Otomatik Ön ve Arka Camlar
- Gövde Rengi Spor Marşpiyel
- Spor Tasarım Ön ve Arka Tampon
- Spor Tasarım Arka Spoiler
- 18” Alüminyum Alaşım Siyah Jantlar
- Siyah Tavan, Siyah Yan Ayna Kapakları ve Siyah Ön Tampon Tasarımı
- ST-Line Black Edition Özel Gövde Grafik Detayları
- ST-Line Kırmızı Dikiş Detaylı Kumaş Koltuklar
Yalnız Captur’da 42
- Perde hava yastıkları
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Isıtmalı Direksiyon
- 10.2" Dijital Gösterge Ekranı
- Köpekbalığı Anten
- Ön Yolcu Hava Yastığı İptal Kilidi
- Sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
- Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS)
- Elektrokrom Dikiz Aynası
- Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call)
- Çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
- acil fren destek sistemi (EBA)
- lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
- şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
- LED pure vision ön farlar
- elektrikli ayarlanabilir otomatik katlanır ısıtmalı yan aynalar
- suni deri direksiyon
- emniyet kemeri uyarısı (tüm koltuklarda)
- güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
- sürüş destek sistemleri devre dışı bırakma butonu
- 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
- elektrikli park freni (auto-hold)
- direksiyon üzerinde vites kulakçıkları**
- 10,4” openR link dokunmatik multimedya ekranı
- gövde renginde kapı kolları
- tavan barı***
- otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü
- ön, arka ve yan park sensörleri
- dijital geri görüş kamerası
- yaya, bisiklet ve kavşak algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
- entegre Google bağlantılı hizmetler ve navigasyon
- Isıtmalı arka cam
- 6 yönlü ayarlanabilir ön koltuklar
- yeni marka imzalı gündüz farları
- yeni Renault logosu
- hacim kazanımlı yedek lastik
- tek renk gövde
- multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi ve ambiyans aydınlatma
- sürücü dikkat uyarısı
- dur/kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici (ACC)
- tek dokunuşlu elektrikli ön camlar
- 1/3-2/3 katlanabilen ve 16 cm kaydırılabilen arka koltuklar
İkisinde de 4
- Otomatik Klima
- Karartılmış arka camlar
- Lastik Tamir Kiti
- Kablosuz Apple Carplay & Android Auto
Sayılarla özet
Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.
- Ford Puma giriş versiyonu 1.998.700 TL, Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL. Ford Puma 326.300 TL (%14) daha ucuz.
- Ford Puma 125 bg, Renault Captur 140 bg güç üretir; Renault Captur 15 bg güçlü. Renault Captur 0,3 sn hızlı (0-100 km/s).
- Ford Puma 100 km’de ortalama 7 L, Renault Captur 6 L yakıt tüketir; Renault Captur 1 L az yakar (100 km’de).
- Ford Puma 1.216 L, Renault Captur 616 L bagaj hacmine sahip; Ford Puma 600 L geniş bagaj.
- ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Ford markası 4.394, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 2,6 kat daha çok sattı.
Sık sorulan sorular
Ford Puma mı Renault Captur mı daha ucuz?
Ford Puma giriş versiyonu 1.998.700 TL, Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL. Ford Puma 326.300 TL (%14) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.
Ford Puma mı Renault Captur mı daha güçlü?
Ford Puma 125 bg, Renault Captur 140 bg güç üretir; Renault Captur 15 bg güçlü. 0-100 km/s: 9,6 sn ve 9,3 sn; Renault Captur 0,3 sn hızlı.
Ford Puma mı Renault Captur mı daha az yakar?
Ford Puma 100 km’de ortalama 7 L, Renault Captur 6 L yakıt tüketir; Renault Captur 1 L az yakar (100 km’de).
Ford Puma mı Renault Captur mı daha geniş?
Ford Puma 1.216 L, Renault Captur 616 L bagaj hacmine sahip; Ford Puma 600 L geniş bagaj. Uzunluk: 4.207 mm ve 4.239 mm; Renault Captur 32 mm uzun.
Ford markası mı Renault markası mı daha çok satıyor?
ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Ford markası 4.394, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 2,6 kat daha çok sattı.
Versiyon seçerek karşılaştırın
Ford Puma versiyonları
- ST-Line Black Edition2026 · Full Hibrit 1.998.700 TLBu sayfada
- Premium2025 · Elektrik 2.076.000 TLRenault Captur ile
- 1.0 Titanium2026 · Full Hibrit 2.171.100 TLRenault Captur ile
- 1.0 ST Line X2026 · Full Hibrit 2.536.400 TLRenault Captur ile
- GEN-E Premium2026 · Elektrik 3.088.800 TLRenault Captur ile
Ford Puma hangi paket? Paket farkları tek tabloda.

