İçeriğe geçin

Karşılaştırma listem 0 / 4

Honda HR-V mi, Renault Captur mu?

Honda · HR-V · 2026 model
HR-V 1.5 Elegance
Liste fiyatı2.600.000 TL
Detayı görün
Renault · Captur · 2026 model
Captur 1.3 Techno
Liste fiyatı2.325.000 TL
Detayı görün
+ Araç ekleyinen çok 4 araç yan yana

Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.

Captur, ölçülebilen 8 başlığın 5 tanesinde önde.Farkların hiçbiri %3’ün altında değil.

Yan yana

Mavi nokta öndekini gösterirHR-VCapturFark
Fiyat
Liste fiyatı 2.600.000 TL2.325.000 TL Captur 275.000 TL ucuz
Son fiyat değişimi 01.10.2026 · %9,2 zam03.07.2026 · %7,8 zam
Genel
Model yılı 20262026
Gövde tipi SUVSUV
Yakıt Full HibritBenzin / MHEV
Vites OtomatikOtomatik
Çekiş ÖndenÖnden
Koltuk 5 kişi5 kişi
Motor ve performans
Silindir hacmi 1.500 cc1.332 cc HR-V 168 cc büyük
Motor gücü 238 bg140 bg HR-V 98 bg güçlü
Tork 384 Nm245 Nm HR-V 139 Nm fazla tork
0-100 km/s 10,7 sn9,3 sn Captur 1,4 sn hızlı
Azami hız 170 km/s180 km/s Captur 10 km/s hızlı
Tüketim ve menzil
Ortalama tüketim 5,4 L/100 km6 L/100 km HR-V 0,6 L az yakar
Ortalama menzil 741 km800 km Captur 59 km fazla menzil
Boyut ve bagaj
Bagaj hacmi 319 L616 L Captur 297 L geniş bagaj
Uzunluk 4.355 mm4.239 mm HR-V 116 mm uzun
Genişlik 1.790 mm1.797 mm Captur 7 mm geniş
Yükseklik 1.582 mm1.575 mm HR-V 7 mm yüksek
Aks mesafesi 2.610 mm2.639 mm Captur 29 mm uzun aks
Boş ağırlık 1.452 kg1.406 kg HR-V 46 kg ağır
Güvenlik
Euro NCAP 4 yıldız (2022)4 yıldız (2024)
Marka satışı
Son ay (ODMD) 685 araç · Eylül11.430 araç · Eylül

Donanım, madde madde

45 önemli donanım, aynı adla ve seviyesiyle; markaların listesi farklı yazılsa da.

Mavi nokta öndekini gösterirHR-VCapturFark
Temel
Koltuk sayısı 55
Çekiş ÖndenÖnden
Menzil 741 km800 km
Depo / batarya 40 L48 L
Güvenlik
Perde hava yastıkları VarVar
Kör nokta uyarısı — Yok— Yok
Arka çapraz trafik uyarısı — Yok— Yok
Sürücü yorgunluk uyarısı VarVar
Acil durum çağrısı (e-Call) VarVar
Otonom acil fren — YokYaya ve bisiklet algılamalı Yalnız Captur’da
Sürüş destek
Hız sabitleyici Dur-kalk adaptifDur-kalk adaptif
Şerit takip Aktif takipUyarı HR-V bir adım önde
Park sensörü Ön ve arkaÖn ve arka
Kamera Geri görüşGeri görüş
Otomatik park asistanı — Yok— Yok
Trafik işareti tanıma Var— Yok Yalnız HR-V’de
Otomatik uzun far Var— Yok Yalnız HR-V’de
Head-up display — Yok— Yok
Konfor
Koltuk döşemesi Kumaş— Yok Yalnız HR-V’de
Klima OtomatikOtomatik
Arka klima çıkışları Çıkış— Yok Yalnız HR-V’de
Elektrikli park freni Var, auto-hold ileVar, auto-hold ile
Cam tavan — Yok— Yok
Isıtmalı koltuklar Ön— Yok Yalnız HR-V’de
Elektrikli sürücü koltuğu — Yok— Yok
Arka güneşlik perdeleri — Yok— Yok
İç aydınlatma — YokTek renk ambiyans Yalnız Captur’da
Anahtarsız giriş ve çalıştırma VarVar
Yağmur sensörü VarVar
Kendiliğinden kararan dikiz aynası — YokVar Yalnız Captur’da
Havalandırmalı ön koltuklar — Yok— Yok
Isıtmalı direksiyon — YokVar Yalnız Captur’da
Elektrikli bagaj kapağı — Yok— Yok
Kaydırılabilir arka koltuk — Yok— Yok
Aile
ISOFIX bağlantısı Arkada 2Arkada 2
Elektrikli çocuk kilidi — Yok— Yok
Ön yolcu hava yastığı iptali — YokVar Yalnız Captur’da
Multimedya ve bağlantı
Multimedya ekranı 9"10,4" Captur bir adım önde
Dijital gösterge 7"10,2" Captur bir adım önde
Apple CarPlay / Android Auto KablosuzKablosuz
Kablosuz şarj — Yok— Yok
Navigasyon — Yok— Yok
Premium ses sistemi — Yok— Yok
Telefon uygulaması — Yok— Yok
Kablosuz yazılım güncellemesi — Yok— Yok
Dış
Farlar LEDLED
Jantlar 18" Alaşım— Yok Yalnız HR-V’de
Karartılmış arka camlar VarVar
Elektrikli katlanır aynalar VarVar

Markanın tam listesi: HR-V 55 kalem · Captur 46 kalem (versiyon sayfasında “Donanım”). Opsiyon olan kalem hücrede “Opsiyon” rozeti ve fiyatıyla gösterilir, standart sayılmaz.

HR-V ile Captur boyutları

HR-V 116 mm daha uzun ve 7 mm daha yüksek; Captur 7 mm daha geniş. Aks mesafesi: Captur 29 mm daha uzun.

Yandan
4.2394.355+116+7
Önden
1.797

HR-V

Yandan
2.6104.355
Önden
1.7901.582

Captur

Yandan
8837172.6394.239
Önden
1.797Aynalarla 2.0041.575

İki araç aynı ölçekte; üst üste görünümde ön tamponlar ve yer çizgisi hizalı.

Fiyatlar nasıl değişti?

Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.

2,67 mn2,33 mn1,98 mn Captur 2.325.000 HR-V 2.600.000 6 Oca 2026 4 Kas 2026

Yakıt farkı fiyat farkını kapatır mı?

HR-V daha az yakıyor.

  • HR-V, yılda—
  • Captur, yılda—
  • Yıllık fark—

Litre fiyatını yazın; fiyat farkının kaç yılda çıktığını hesaplayalım.

Markaların açıkladığı ortalama tüketimle (5,4 L/100 km ve 6 L/100 km). Pompa fiyatı: Opet, İstanbul, 4 Kasım 2026; fiyatı değiştirebilirsiniz.

Tam donanım listesi

Yalnız birinde olan donanımlar ve ikisinde de olanlar.

Yalnız HR-V’de 50

  • Isıtmalı ön koltuklar
  • Android Auto
  • Geri görüş kamerası
  • LED ön farlar
  • Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları
  • Yokuş Kalkış Desteği
  • Elektrikli Park Freni
  • Trafik İşareti tanıma sistemi
  • Deri direksiyon
  • Yan Hava Yastıkları
  • Yokuş İniş Kontrolü
  • Lastik Basınç İkaz Sistemi
  • Çarpışma Uyarı Sistemi
  • Şerit Takip Uyarı Sistemi
  • Şerit Koruma Destek Sistemi
  • Şeritte Tutma Asistanı
  • Trafikte Sürüş Asistanı
  • Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi
  • Düşük Hız Fren Kontrolü
  • Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi
  • ISOFIX Çocuk Koltuğu Bağlantı Noktaları
  • Güvenlik Sistemi Alarmı
  • Arka Havalandırma
  • Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu
  • Sürücü ve Yolcu Güneş Siperliklerinde Aydınlatmalı Aynalar
  • 60:40 Katlanabilen Arka Koltuklar
  • Ön Koltuk Kol Dayama
  • Arka Koltuk Kol Dayama
  • Elektrikli Ayarlanabilir, Isıtmalı Yan Aynalar
  • Otomatik Katlanabilir Yan Aynalar
  • LED Arka Stop Lambası
  • Gövde Rengi Dış Kapı Kolları
  • Sürüş Modları (Econ/Normal/Sport)
  • Frende Tutma Özelliği
  • Kumaş Koltuklar
  • Viraj Dönüş Asistanı (AHA)
  • Sihirli Koltuklar (Magic Seat)
  • Otomatik Silecekler
  • Otomatik Ön Farlar
  • Hoparlör: 4 adet
  • Park Sensörleri: Ön-Arka
  • Dijital Gösterge Ekranı: 7"
  • Dokunmatik Multimedya Ekranı: 9"
  • Apple CarPlay: Kablosuz
  • Otomatik Dur/Kalk Özelliğine Sahip Adaptif Hız Sabitleyici
  • Sürücü Dikkat Monitörü
  • Alaşım Jantlar: 18"
  • USB Girişi: 2
  • Çarpışma Hafifletici Gaz Kontrolü: Ön-Arka
  • E-call3

Yalnız Captur’da 41

  • Kablosuz Apple Carplay & Android Auto
  • Isıtmalı Direksiyon
  • 10.2" Dijital Gösterge Ekranı
  • Köpekbalığı Anten
  • Ön Yolcu Hava Yastığı İptal Kilidi
  • Sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
  • Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS)
  • Elektrokrom Dikiz Aynası
  • Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call)
  • Çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
  • acil fren destek sistemi (EBA)
  • lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
  • şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
  • LED pure vision ön farlar
  • elektrikli ayarlanabilir otomatik katlanır ısıtmalı yan aynalar
  • suni deri direksiyon
  • emniyet kemeri uyarısı (tüm koltuklarda)
  • güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
  • sürüş destek sistemleri devre dışı bırakma butonu
  • 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
  • elektrikli park freni (auto-hold)
  • direksiyon üzerinde vites kulakçıkları**
  • 10,4” openR link dokunmatik multimedya ekranı
  • gövde renginde kapı kolları
  • tavan barı***
  • otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü
  • ön, arka ve yan park sensörleri
  • dijital geri görüş kamerası
  • yaya, bisiklet ve kavşak algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
  • entegre Google bağlantılı hizmetler ve navigasyon
  • Isıtmalı arka cam
  • 6 yönlü ayarlanabilir ön koltuklar
  • yeni marka imzalı gündüz farları
  • yeni Renault logosu
  • hacim kazanımlı yedek lastik
  • tek renk gövde
  • multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi ve ambiyans aydınlatma
  • sürücü dikkat uyarısı
  • dur/kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici (ACC)
  • tek dokunuşlu elektrikli ön camlar
  • 1/3-2/3 katlanabilen ve 16 cm kaydırılabilen arka koltuklar

İkisinde de 5

  • Otomatik Klima
  • Karartılmış arka camlar
  • Perde hava yastıkları
  • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
  • Lastik Tamir Kiti

Sayılarla özet

Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.

Sık sorulan sorular

Honda HR-V mı Renault Captur mı daha ucuz?

Honda HR-V giriş versiyonu 2.600.000 TL, Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL. Renault Captur 275.000 TL (%11) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.

Honda HR-V mı Renault Captur mı daha güçlü?

Honda HR-V 238 bg, Renault Captur 140 bg güç üretir; Honda HR-V 98 bg güçlü. 0-100 km/s: 10,7 sn ve 9,3 sn; Renault Captur 1,4 sn hızlı.

Honda HR-V mı Renault Captur mı daha az yakar?

Honda HR-V 100 km’de ortalama 5,4 L, Renault Captur 6 L yakıt tüketir; Honda HR-V 0,6 L az yakar (100 km’de).

Honda HR-V mı Renault Captur mı daha geniş?

Honda HR-V 319 L, Renault Captur 616 L bagaj hacmine sahip; Renault Captur 297 L geniş bagaj. Uzunluk: 4.355 mm ve 4.239 mm; Honda HR-V 116 mm uzun.

Honda markası mı Renault markası mı daha çok satıyor?

ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Honda markası 685, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 16,7 kat daha çok sattı.

Versiyon seçerek karşılaştırın

Bunları da karşılaştırın

Çerez tercihleri

Hangilerine izin verdiğinizi seçin. Tercihinizi istediğiniz zaman alt bilgideki "Çerez tercihleri"nden değiştirebilirsiniz.