Kia Niro mu, Renault Captur mu?
Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.
- FiyatNiro 26.000 TL ucuz
- PerformansNiro 64 bg güçlü, 1,5 sn hızlı
- TüketimYakıt türü farklı, karşılaştırılmaz
- Bagaj ve boyutCaptur 141 L geniş bagaj
Yan yana
| Mavi nokta öndekini gösterir | Niro | Captur | Fark |
|---|---|---|---|
| Fiyat | |||
| Liste fiyatı | 2.299.000 TL | 2.325.000 TL | Niro 26.000 TL ucuzküçük fark |
| Son fiyat değişimi | 01.11.2026 · %4,5 zam | 03.07.2026 · %7,8 zam | |
| Genel | |||
| Model yılı | 2026 | 2026 | |
| Gövde tipi | SUV | SUV | |
| Yakıt | Elektrik | Benzin / MHEV | |
| Vites | Otomatik | Otomatik | |
| Çekiş | — | Önden | |
| Koltuk | 5 kişi | 5 kişi | |
| Motor ve performans | |||
| Silindir hacmi | — | 1.332 cc | |
| Motor gücü | 204 bg | 140 bg | Niro 64 bg güçlü |
| Tork | 255 Nm | 245 Nm | Niro 10 Nm fazla tork |
| 0-100 km/s | 7,8 sn | 9,3 sn | Niro 1,5 sn hızlı |
| Azami hız | 167 km/s | 180 km/s | Captur 13 km/s hızlı |
| Tüketim ve menzil | |||
| Ortalama tüketim | 16,2 kWh/100 km | 6 L/100 km | Yakıt türü farklı, karşılaştırılmaz |
| Ortalama menzil | 460 km | 800 km | Captur 340 km fazla menzil |
| Batarya | 64,8 kWh | — | |
| Boyut ve bagaj | |||
| Bagaj hacmi | 475 L | 616 L | Captur 141 L geniş bagaj |
| Uzunluk | 4.420 mm | 4.239 mm | Niro 181 mm uzun |
| Genişlik | 1.825 mm | 1.797 mm | Niro 28 mm geniş |
| Yükseklik | 1.570 mm | 1.575 mm | Captur 5 mm yüksek |
| Aks mesafesi | 2.720 mm | 2.639 mm | Niro 81 mm uzun aks |
| Boş ağırlık | 1.682 kg | 1.406 kg | Niro 276 kg ağır |
| Güvenlik | |||
| Euro NCAP | 4 yıldız (2022) | 4 yıldız (2024) | |
| Marka satışı | |||
| Son ay (ODMD) | 3.010 araç · Eylül | 11.430 araç · Eylül | |
Donanım, madde madde
45 önemli donanım, aynı adla ve seviyesiyle; markaların listesi farklı yazılsa da.
| Mavi nokta öndekini gösterir | Niro | Captur | Fark |
|---|---|---|---|
| Temel | |||
| Koltuk sayısı | 5 | 5 | |
| Çekiş | — Bilgi yok | Önden | |
| Menzil | 460 km | 800 km | |
| Depo / batarya | 64,8 kWh | 48 L | |
| Güvenlik | |||
| Perde hava yastıkları | Var | Var | |
| Kör nokta uyarısı | Var | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Arka çapraz trafik uyarısı | — Yok | — Yok | |
| Sürücü yorgunluk uyarısı | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
| Acil durum çağrısı (e-Call) | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
| Otonom acil fren | Var | Yaya ve bisiklet algılamalı | |
| Sürüş destek | |||
| Hız sabitleyici | Dur-kalk adaptif | Dur-kalk adaptif | |
| Şerit takip | Aktif takip | Uyarı | Niro bir adım önde |
| Park sensörü | Ön ve arka | Ön ve arka | |
| Kamera | Geri görüş | Geri görüş | |
| Otomatik park asistanı | — Yok | — Yok | |
| Trafik işareti tanıma | Var | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Otomatik uzun far | — Yok | — Yok | |
| Head-up display | — Yok | — Yok | |
| Konfor | |||
| Koltuk döşemesi | Gerçek deri | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Klima | — Yok | Otomatik | Yalnız Captur’da |
| Arka klima çıkışları | — Yok | — Yok | |
| Elektrikli park freni | Var | Var, auto-hold ile | Captur bir adım önde |
| Cam tavan | Açılır | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Isıtmalı koltuklar | Ön | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Elektrikli sürücü koltuğu | Elektrikli | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Arka güneşlik perdeleri | — Yok | — Yok | |
| İç aydınlatma | — Yok | Tek renk ambiyans | Yalnız Captur’da |
| Anahtarsız giriş ve çalıştırma | Var | Var | |
| Yağmur sensörü | Var | Var | |
| Kendiliğinden kararan dikiz aynası | Var | Var | |
| Havalandırmalı ön koltuklar | — Yok | — Yok | |
| Isıtmalı direksiyon | Var | Var | |
| Elektrikli bagaj kapağı | — Yok | — Yok | |
| Kaydırılabilir arka koltuk | — Yok | — Yok | |
| Aile | |||
| ISOFIX bağlantısı | Arkada 2 | Arkada 2 | |
| Elektrikli çocuk kilidi | — Yok | — Yok | |
| Ön yolcu hava yastığı iptali | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
| Multimedya ve bağlantı | |||
| Multimedya ekranı | 10,25" | 10,4" küçük fark | Captur bir adım önde |
| Dijital gösterge | 10,25" küçük fark | 10,2" | Niro bir adım önde |
| Apple CarPlay / Android Auto | Kablolu | Kablosuz | Captur bir adım önde |
| Kablosuz şarj | Var | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Navigasyon | Var | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Premium ses sistemi | — Yok | — Yok | |
| Telefon uygulaması | — Yok | — Yok | |
| Kablosuz yazılım güncellemesi | — Yok | — Yok | |
| Dış | |||
| Farlar | LED | LED | |
| Jantlar | 17" Alaşım | — Yok | Yalnız Niro’da |
| Karartılmış arka camlar | Var | Var | |
| Elektrikli katlanır aynalar | Var | Var | |
| Yalnız elektrikli | |||
| Isı pompası | Var | — Yok | Yalnız Niro’da |
Markanın tam listesi: Niro 64 kalem · Captur 46 kalem (versiyon sayfasında “Donanım”). Opsiyon olan kalem hücrede “Opsiyon” rozeti ve fiyatıyla gösterilir, standart sayılmaz.
Niro ile Captur boyutları
Niro 181 mm daha uzun ve 28 mm daha geniş; Captur 5 mm daha yüksek. Aks mesafesi: Niro 81 mm daha uzun.
Niro
Captur
İki araç aynı ölçekte; üst üste görünümde ön tamponlar ve yer çizgisi hizalı.
Fiyatlar nasıl değişti?
Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.
Tam donanım listesi
Yalnız birinde olan donanımlar ve ikisinde de olanlar.
Yalnız Niro’da 62
- Sürücü diz hava yastığı
- Geri görüş kamerası
- Orta konsol hava yastığı
- Elektronik Park Freni
- Yağmur Sensörü
- Deri direksiyon simidi
- LED gündüz farları
- LED ön farlar
- Otomatik yanan farlar
- Isı pompası
- Deri koltuklar
- Isıtmalı Direksiyon Simidi
- 17” Alüminyum Alaşım Jantlar
- Navigasyon
- ISOFIX Çocuk Koltuğu Bağlantı Noktaları
- Yan ve Perde Hava Yastıkları
- Şerit Takip Asistanı (LFA)
- Şeritte Kalma Asistanı (LKA)
- Kablosuz Şarj Sistemi
- Elektrikli Açılabilir Sunroof
- Yan Aynalar Üzerinde Sinyal Lambaları
- LED ARKA STOP LAMBALARI
- Direksiyondan Kumandalı Rejeneratif Frenleme Kulakçıkları
- Aydınlatmalı Sürücü ve Yolcu Makyaj Aynası
- 6 Adet Hoparlör
- Ön ve Arka Park Sensörü
- Elektronik vites paneli
- Sürüş modu seçimi
- Yükseklik ve derinlik ayarlı, elektrikli direksiyon
- Direksiyondan kumandalı multimedya sistemi
- Smart koltuk cepleri
- Saklama gözlü ön kol dayama
- 60/40 oranında katlanabilir arka koltuklar
- Bluetooth (Sesli Kontrol Sistemi)
- Ön konsolda bardak tutucular
- Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
- Bagaj perdesi
- Lastik bakım kiti (TMK)
- Elektrikli kontrollü, ısıtmalı ve katlanabilir yan aynalar
- Spoiler
- Stop & Go özellikli Akıllı hız sabitleyici (Smart Cruise Control)
- Kör nokta çarpışma önleme asistanı (BCA)
- Akıllı hız limiti asistanı (ISLA)
- Sürücü ve ön yolcu hava yastığı
- Arka yolcu & eşya uyarısı
- Çocuk güvenlik kilidi
- Tavan Rayı
- Silecek suyu uyarısı
- 3 Kademeli Isıtmalı Ön Koltuklar
- LED Ön ve Arka Sis Farları
- Yükseklik ayarlı ön koltuklar
- Elektrikli Sürücü Koltuğu
- Elektrikli, ayarlanabilir sürücü bel desteği
- Tek Dokunma ile Açılıp Kapanabilen, Sıkışmayı Engelleyen Ön Camlar
- 10,25" dokunmatik ekranlı multimedya eğlence sistemi
- 10,25" Supervision Gösterge Bilgi Ekranı
- Elektronik kontrollü tek bölgeli klima
- USB Type-C Girişleri (Ön: 2, Arka: 2)
- Ön çarpışma engelleme asistanı (FCA 1.5) (Kavşak dönüş desteği)
- Batarya iklimlendirme sistemi (Isıtma ve soğutma)
- 400V şarj altyapısı
- Kablolu Apple Carplay & Android Auto desteği
Yalnız Captur’da 44
- Otomatik Klima
- Perde hava yastıkları
- Lastik Tamir Kiti
- Kablosuz Apple Carplay & Android Auto
- Isıtmalı Direksiyon
- 10.2" Dijital Gösterge Ekranı
- Köpekbalığı Anten
- Ön Yolcu Hava Yastığı İptal Kilidi
- Sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
- Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS)
- Elektrokrom Dikiz Aynası
- Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call)
- Çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
- acil fren destek sistemi (EBA)
- lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
- şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
- LED pure vision ön farlar
- elektrikli ayarlanabilir otomatik katlanır ısıtmalı yan aynalar
- suni deri direksiyon
- emniyet kemeri uyarısı (tüm koltuklarda)
- güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
- sürüş destek sistemleri devre dışı bırakma butonu
- 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
- elektrikli park freni (auto-hold)
- direksiyon üzerinde vites kulakçıkları**
- 10,4” openR link dokunmatik multimedya ekranı
- gövde renginde kapı kolları
- tavan barı***
- otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü
- ön, arka ve yan park sensörleri
- dijital geri görüş kamerası
- yaya, bisiklet ve kavşak algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
- entegre Google bağlantılı hizmetler ve navigasyon
- Isıtmalı arka cam
- 6 yönlü ayarlanabilir ön koltuklar
- yeni marka imzalı gündüz farları
- yeni Renault logosu
- hacim kazanımlı yedek lastik
- tek renk gövde
- multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi ve ambiyans aydınlatma
- sürücü dikkat uyarısı
- dur/kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici (ACC)
- tek dokunuşlu elektrikli ön camlar
- 1/3-2/3 katlanabilen ve 16 cm kaydırılabilen arka koltuklar
İkisinde de 2
- Karartılmış arka camlar
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
Sayılarla özet
Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.
- Kia Niro giriş versiyonu 2.299.000 TL, Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL. Kia Niro 26.000 TL (%1) daha ucuz.
- Kia Niro 204 bg, Renault Captur 140 bg güç üretir; Kia Niro 64 bg güçlü. Kia Niro 1,5 sn hızlı (0-100 km/s).
- Kia Niro 475 L, Renault Captur 616 L bagaj hacmine sahip; Renault Captur 141 L geniş bagaj.
- ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Kia markası 3.010, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 3,8 kat daha çok sattı.
Sık sorulan sorular
Kia Niro mı Renault Captur mı daha ucuz?
Kia Niro giriş versiyonu 2.299.000 TL, Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL. Kia Niro 26.000 TL (%1) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.
Kia Niro mı Renault Captur mı daha güçlü?
Kia Niro 204 bg, Renault Captur 140 bg güç üretir; Kia Niro 64 bg güçlü. 0-100 km/s: 7,8 sn ve 9,3 sn; Kia Niro 1,5 sn hızlı.
Kia Niro mı Renault Captur mı daha geniş?
Kia Niro 475 L, Renault Captur 616 L bagaj hacmine sahip; Renault Captur 141 L geniş bagaj. Uzunluk: 4.420 mm ve 4.239 mm; Kia Niro 181 mm uzun.
Kia markası mı Renault markası mı daha çok satıyor?
ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Kia markası 3.010, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 3,8 kat daha çok sattı.

