Mercedes EQA mı, Renault Rafale mi?
Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.
- FiyatRafale 570.094 TL ucuz
- PerformansRafale 10 bg güçlü; EQA 0,3 sn hızlı
- TüketimYakıt türü farklı, karşılaştırılmaz
- Bagaj ve boyutRafale 287 L geniş bagaj
Yan yana
| Mavi nokta öndekini gösterir | EQA | Rafale | Fark |
|---|---|---|---|
| Fiyat | |||
| Liste fiyatı | 4.620.094 TL* | 4.050.000 TL | Rafale 570.094 TL ucuz |
| Son fiyat değişimi | 29.10.2026 · %0,2 zam | Değişmedi | |
| Genel | |||
| Model yılı | 2026 | 2026 | |
| Gövde tipi | SUV | SUV | |
| Yakıt | Elektrik | Full Hibrit | |
| Vites | Otomatik | Otomatik | |
| Çekiş | — | Önden | |
| Koltuk | 5 kişi | 5 kişi | |
| Motor ve performans | |||
| Silindir hacmi | — | 1.199 cc | |
| Motor gücü | 190 bg | 200 bg | Rafale 10 bg güçlü |
| Tork | 385 Nm | 205 Nm | EQA 180 Nm fazla tork |
| 0-100 km/s | 8,6 sn | 8,9 sn | EQA 0,3 sn hızlı |
| Azami hız | 160 km/s | 180 km/s | Rafale 20 km/s hızlı |
| Tüketim ve menzil | |||
| Ortalama tüketim | 14,4 kWh/100 km | 5 L/100 km | Yakıt türü farklı, karşılaştırılmaz |
| Ortalama menzil | 560 km | 1.100 km | Rafale 540 km fazla menzil |
| Batarya | 73,9 kWh | 2 kWh | EQA 72 kWh büyük batarya |
| Boyut ve bagaj | |||
| Bagaj hacmi | 340 L | 627 L | Rafale 287 L geniş bagaj |
| Uzunluk | 4.463 mm | 4.710 mm | Rafale 247 mm uzun |
| Genişlik | 1.834 mm | 1.866 mm | Rafale 32 mm geniş |
| Yükseklik | — | 1.613 mm | |
| Aks mesafesi | — | 2.738 mm | |
| Boş ağırlık | 2.050 kg | 1.660 kg | EQA 390 kg ağır |
| Güvenlik | |||
| Euro NCAP | 5 yıldız (2019) | Henüz sonuç yok | |
| Marka satışı | |||
| Son ay (ODMD) | 3.950 araç · Eylül | 11.430 araç · Eylül | |
Fiyatlar nasıl değişti?
Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.
Donanım
Bazı araçların donanım listesi henüz yok.
Bu versiyonun donanımı eklenince madde madde karşılaştırılacak.
Sayılarla özet
Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.
- Mercedes EQA giriş versiyonu 4.620.094 TL, Renault Rafale giriş versiyonu 4.050.000 TL. Renault Rafale 570.094 TL (%12) daha ucuz.
- Mercedes EQA 190 bg, Renault Rafale 200 bg güç üretir; Renault Rafale 10 bg güçlü. Mercedes EQA 0,3 sn hızlı (0-100 km/s).
- Mercedes EQA 340 L, Renault Rafale 627 L bagaj hacmine sahip; Renault Rafale 287 L geniş bagaj.
- ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Mercedes markası 3.950, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 2,9 kat daha çok sattı.
Sık sorulan sorular
Mercedes EQA mı Renault Rafale mı daha ucuz?
Mercedes EQA giriş versiyonu 4.620.094 TL, Renault Rafale giriş versiyonu 4.050.000 TL. Renault Rafale 570.094 TL (%12) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.
Mercedes EQA mı Renault Rafale mı daha güçlü?
Mercedes EQA 190 bg, Renault Rafale 200 bg güç üretir; Renault Rafale 10 bg güçlü. 0-100 km/s: 8,6 sn ve 8,9 sn; Mercedes EQA 0,3 sn hızlı.
Mercedes EQA mı Renault Rafale mı daha geniş?
Mercedes EQA 340 L, Renault Rafale 627 L bagaj hacmine sahip; Renault Rafale 287 L geniş bagaj. Uzunluk: 4.463 mm ve 4.710 mm; Renault Rafale 247 mm uzun.
Mercedes markası mı Renault markası mı daha çok satıyor?
ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Mercedes markası 3.950, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 2,9 kat daha çok sattı.

