Nissan Qashqai mi, Renault Captur mu?
Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.
- FiyatQashqai 47.906 TL ucuz
- PerformansQashqai 18 bg güçlü, 0,1 sn hızlı
- TüketimCaptur 0,3 L az yakar
- Bagaj ve boyutCaptur 112 L geniş bagaj
Yan yana
| Mavi nokta öndekini gösterir | Qashqai | Captur | Fark |
|---|---|---|---|
| Fiyat | |||
| Liste fiyatı | 2.277.094 TL* | 2.325.000 TL | Qashqai 47.906 TL ucuzküçük fark |
| Son fiyat değişimi | 12.10.2026 · %0,4 zam | 03.07.2026 · %7,8 zam | |
| Genel | |||
| Model yılı | 2026 | 2026 | |
| Gövde tipi | SUV | SUV | |
| Yakıt | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | |
| Vites | Otomatik | Otomatik | |
| Çekiş | — | Önden | |
| Koltuk | 5 kişi | 5 kişi | |
| Motor ve performans | |||
| Silindir hacmi | 1.300 cc | 1.332 cc | Captur 32 cc büyük |
| Motor gücü | 158 bg | 140 bg | Qashqai 18 bg güçlü |
| Tork | 270 Nm | 245 Nm | Qashqai 25 Nm fazla tork |
| 0-100 km/s | 9,2 sn | 9,3 sn | Qashqai 0,1 sn hızlıküçük fark |
| Azami hız | 199 km/s | 180 km/s | Qashqai 19 km/s hızlı |
| Tüketim ve menzil | |||
| Ortalama tüketim | 6,3 L/100 km | 6 L/100 km | Captur 0,3 L az yakar |
| Ortalama menzil | 859 km | 800 km | Qashqai 59 km fazla menzil |
| Boyut ve bagaj | |||
| Bagaj hacmi | 504 L | 616 L | Captur 112 L geniş bagaj |
| Uzunluk | 4.425 mm | 4.239 mm | Qashqai 186 mm uzun |
| Genişlik | 1.835 mm | 1.797 mm | Qashqai 38 mm geniş |
| Yükseklik | 1.625 mm | 1.575 mm | Qashqai 50 mm yüksek |
| Aks mesafesi | 2.665 mm | 2.639 mm | Qashqai 26 mm uzun aks |
| Boş ağırlık | 1.390 kg | 1.406 kg | Captur 16 kg ağır |
| Güvenlik | |||
| Euro NCAP | 4 yıldız (2025) | 4 yıldız (2024) | |
| Marka satışı | |||
| Son ay (ODMD) | 1.959 araç · Eylül | 11.430 araç · Eylül | |
Donanım, madde madde
45 önemli donanım, aynı adla ve seviyesiyle; markaların listesi farklı yazılsa da.
| Mavi nokta öndekini gösterir | Qashqai | Captur | Fark |
|---|---|---|---|
| Temel | |||
| Koltuk sayısı | 5 | 5 | |
| Çekiş | — Bilgi yok | Önden | |
| Menzil | 859 km | 800 km | |
| Depo / batarya | 55 L + 1,9 kWh | 48 L | |
| Güvenlik | |||
| Perde hava yastıkları | Var | Var | |
| Kör nokta uyarısı | Var | — Yok | Yalnız Qashqai’de |
| Arka çapraz trafik uyarısı | Var | — Yok | Yalnız Qashqai’de |
| Sürücü yorgunluk uyarısı | Var | Var | |
| Acil durum çağrısı (e-Call) | Var | Var | |
| Otonom acil fren | Yaya ve bisiklet algılamalı | Yaya ve bisiklet algılamalı | |
| Sürüş destek | |||
| Hız sabitleyici | Standart | Dur-kalk adaptif | Captur önde |
| Şerit takip | Aktif takip | Uyarı | Qashqai bir adım önde |
| Park sensörü | Arka | Ön ve arka | Captur bir adım önde |
| Kamera | Geri görüş | Geri görüş | |
| Otomatik park asistanı | — Yok | — Yok | |
| Trafik işareti tanıma | — Yok | — Yok | |
| Otomatik uzun far | Var | — Yok | Yalnız Qashqai’de |
| Head-up display | — Yok | — Yok | |
| Konfor | |||
| Koltuk döşemesi | — Yok | — Yok | |
| Klima | Çift bölgeli otomatik | Otomatik | Qashqai bir adım önde |
| Arka klima çıkışları | — Yok | — Yok | |
| Elektrikli park freni | Var | Var, auto-hold ile | Captur bir adım önde |
| Cam tavan | — Yok | — Yok | |
| Isıtmalı koltuklar | — Yok | — Yok | |
| Elektrikli sürücü koltuğu | — Yok | — Yok | |
| Arka güneşlik perdeleri | — Yok | — Yok | |
| İç aydınlatma | — Yok | Tek renk ambiyans | Yalnız Captur’da |
| Anahtarsız giriş ve çalıştırma | Var | Var | |
| Yağmur sensörü | Var | Var | |
| Kendiliğinden kararan dikiz aynası | Var | Var | |
| Havalandırmalı ön koltuklar | — Yok | — Yok | |
| Isıtmalı direksiyon | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
| Elektrikli bagaj kapağı | — Yok | — Yok | |
| Kaydırılabilir arka koltuk | — Yok | — Yok | |
| Aile | |||
| ISOFIX bağlantısı | Arkada 2 | Arkada 2 | |
| Elektrikli çocuk kilidi | — Yok | — Yok | |
| Ön yolcu hava yastığı iptali | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
| Multimedya ve bağlantı | |||
| Multimedya ekranı | Var | 10,4" | |
| Dijital gösterge | — Yok | 10,2" küçük fark | Yalnız Captur’da |
| Apple CarPlay / Android Auto | Kablosuz | Kablosuz | |
| Kablosuz şarj | — Yok | — Yok | |
| Navigasyon | — Yok | — Yok | |
| Premium ses sistemi | — Yok | — Yok | |
| Telefon uygulaması | — Yok | — Yok | |
| Kablosuz yazılım güncellemesi | — Yok | — Yok | |
| Dış | |||
| Farlar | LED | LED | |
| Jantlar | 17" Alaşım | — Yok | Yalnız Qashqai’de |
| Karartılmış arka camlar | — Yok | Var | Yalnız Captur’da |
| Elektrikli katlanır aynalar | Var | Var | |
Markanın tam listesi: Qashqai 58 kalem · Captur 46 kalem (versiyon sayfasında “Donanım”). Opsiyon olan kalem hücrede “Opsiyon” rozeti ve fiyatıyla gösterilir, standart sayılmaz.
Qashqai ile Captur boyutları
Qashqai 186 mm daha uzun ve 50 mm daha yüksek ve 38 mm daha geniş. Aks mesafesi: Qashqai 26 mm daha uzun.
Qashqai
Captur
İki araç aynı ölçekte; üst üste görünümde ön tamponlar ve yer çizgisi hizalı.
Fiyatlar nasıl değişti?
Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.
Yakıt farkı fiyat farkını kapatır mı?
Captur daha az yakıyor.
- Qashqai, yılda—
- Captur, yılda—
- Yıllık fark—
Litre fiyatını yazın; fiyat farkının kaç yılda çıktığını hesaplayalım.
Markaların açıkladığı ortalama tüketimle (6,3 L/100 km ve 6 L/100 km). Pompa fiyatı: Opet, İstanbul, 4 Kasım 2026; fiyatı değiştirebilirsiniz.
Tam donanım listesi
Yalnız birinde olan donanımlar ve ikisinde de olanlar.
Yalnız Qashqai’de 57
- Geri görüş kamerası
- Arka Park Sensörü
- Yağmur Sensörü
- Deri direksiyon simidi
- Anahtarsız giriş ve çalıştırma
- LED ön farlar
- Otomatik yanan farlar
- Çift bölgeli otomatik klima
- Hız Sabitleyici
- Elektrikli Park Freni
- LED gündüz sürüş farları
- Elektronik stabilite programı (ESP)
- LED Arka Farlar
- 6 Hoparlör
- Immobilizer
- Bagaj Aydınlatması
- Köpek Balığı Sırtı Anten
- Yan ve Perde Hava Yastıkları
- 12.3’’ Dokunmatik Multimedya Ekranı
- 60:40 Oranında Katlanabilir Arka Koltuklar
- Akıllı Hız Asistanı
- Akıllı Şerit Takip Asistanı
- Anti Blokaj Sistemi (ABS)
- Açılabilen Ön Kol Dayama
- Bluetooth Cep Telefon Bağlantısı
- Elektronik Fren Dağılım Sistemi (EBD)
- Sürücü Koltuğu Yükseklik Ayarı
- Yokuş Kalkış Destek Sistemi
- Çok Fonksiyonlu Direksiyon Simidi
- Ön Bardaklıklar
- Ön Konsol 12V Güç Soketi
- Önsezili Akıllı Çarpışma Uyarı Sistemi
- Otomatik Katlanan, Elektrikli, Isıtmalı, Dönüş Sinyalli Yan Aynalar
- 85° Açılabilen Arka Kapılar
- Yaklaşma ve Uzaklaşma Sensörlü Akıllı Anahtar
- 2 Adet C-tipi USB Bağlantısı (Ön)
- 2 Adet C-tipi USB Bağlantısı (Arka)
- Lastik Basınç Uyarı Sistemi (TPWS)
- ISOFIX Çocuk Koltuğu Sabitleme Mekanizması
- Araç İçi Acil Çağrı Sistemi (eCall)
- Akıllı Çarpışma Önleme Sistemi (Yaya ve Bisikletli Algılamalı)
- Akıllı Kör Nokta Önleme Sistemi
- Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi (RCTA)
- Hız Sınırlayıcı
- Uzun Far Asistanı (AHB)
- Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı
- BANDAI NAMCO™ İmzalı Uyarı Sesleri
- Parlak Siyah ve Saten Krom İç Döşeme Detayları
- Akıllı Yorgunluk Algılama Sistemi
- Sürüş Modları
- Akıllı anahtar
- 17" Alaşım Jantlar
- Manuel Karartmalı İç Dikiz Aynası
- Manuel Sürücü Bel Desteği
- 12’’ Dijital Bilgi Ekranı
- Kablosuz Apple CarPlay® ve Kablosuz Android Auto™
- Bagaj 12V Güç Soketi 1) Sadece dört tekerlekten çekişli versiyon ile İlgili modele ait site içeriğinde belirtilen teknik özellikler ve donanım özellikleri Eylül 2026 tarihi itibariyle üretilen araçlar
Yalnız Captur’da 45
- Otomatik Klima
- Karartılmış arka camlar
- Perde hava yastıkları
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
- Kablosuz Apple Carplay & Android Auto
- Isıtmalı Direksiyon
- 10.2" Dijital Gösterge Ekranı
- Köpekbalığı Anten
- Ön Yolcu Hava Yastığı İptal Kilidi
- Sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
- Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS)
- Elektrokrom Dikiz Aynası
- Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call)
- Çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
- acil fren destek sistemi (EBA)
- lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
- şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
- LED pure vision ön farlar
- elektrikli ayarlanabilir otomatik katlanır ısıtmalı yan aynalar
- suni deri direksiyon
- emniyet kemeri uyarısı (tüm koltuklarda)
- güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
- sürüş destek sistemleri devre dışı bırakma butonu
- 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
- elektrikli park freni (auto-hold)
- direksiyon üzerinde vites kulakçıkları**
- 10,4” openR link dokunmatik multimedya ekranı
- gövde renginde kapı kolları
- tavan barı***
- otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü
- ön, arka ve yan park sensörleri
- dijital geri görüş kamerası
- yaya, bisiklet ve kavşak algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
- entegre Google bağlantılı hizmetler ve navigasyon
- Isıtmalı arka cam
- 6 yönlü ayarlanabilir ön koltuklar
- yeni marka imzalı gündüz farları
- yeni Renault logosu
- hacim kazanımlı yedek lastik
- tek renk gövde
- multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi ve ambiyans aydınlatma
- sürücü dikkat uyarısı
- dur/kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici (ACC)
- tek dokunuşlu elektrikli ön camlar
- 1/3-2/3 katlanabilen ve 16 cm kaydırılabilen arka koltuklar
İkisinde de 1
- Lastik Tamir Kiti
Sayılarla özet
Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.
- Nissan Qashqai giriş versiyonu 2.277.094 TL, Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL. Nissan Qashqai 47.905 TL (%2) daha ucuz.
- Nissan Qashqai 158 bg, Renault Captur 140 bg güç üretir; Nissan Qashqai 18 bg güçlü. Nissan Qashqai 0,1 sn hızlı (0-100 km/s).
- Nissan Qashqai 100 km’de ortalama 6,3 L, Renault Captur 6 L yakıt tüketir; Renault Captur 0,3 L az yakar (100 km’de).
- Nissan Qashqai 504 L, Renault Captur 616 L bagaj hacmine sahip; Renault Captur 112 L geniş bagaj.
- ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Nissan markası 1.959, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 5,8 kat daha çok sattı.
Sık sorulan sorular
Nissan Qashqai mı Renault Captur mı daha ucuz?
Nissan Qashqai giriş versiyonu 2.277.094 TL, Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL. Nissan Qashqai 47.905 TL (%2) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.
Nissan Qashqai mı Renault Captur mı daha güçlü?
Nissan Qashqai 158 bg, Renault Captur 140 bg güç üretir; Nissan Qashqai 18 bg güçlü. 0-100 km/s: 9,2 sn ve 9,3 sn; Nissan Qashqai 0,1 sn hızlı.
Nissan Qashqai mı Renault Captur mı daha az yakar?
Nissan Qashqai 100 km’de ortalama 6,3 L, Renault Captur 6 L yakıt tüketir; Renault Captur 0,3 L az yakar (100 km’de).
Nissan Qashqai mı Renault Captur mı daha geniş?
Nissan Qashqai 504 L, Renault Captur 616 L bagaj hacmine sahip; Renault Captur 112 L geniş bagaj. Uzunluk: 4.425 mm ve 4.239 mm; Nissan Qashqai 186 mm uzun.
Nissan markası mı Renault markası mı daha çok satıyor?
ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Nissan markası 1.959, Renault markası 11.430 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 5,8 kat daha çok sattı.
Versiyon seçerek karşılaştırın
Nissan Qashqai versiyonları
- 1.3 Designpack2026 · Benzin / MHEV 2.277.094 TLBu sayfada
- 1.3 Skypack2026 · Benzin / MHEV 2.798.894 TLRenault Captur ile
- 1.3 Skypack 4×42026 · Benzin / MHEV 2.989.994 TLRenault Captur ile
- 1.3 Platinum Premium2026 · Benzin / MHEV 3.559.394 TLRenault Captur ile
- 1.3 N-Design2026 · Benzin / MHEV 3.639.694 TLRenault Captur ile
- 1.3 Platinum Premium 4×42026 · Benzin / MHEV 3.668.594 TLRenault Captur ile
- 1.5 e-Power Designpack2026 · Full Hibrit 3.676.494 TLRenault Captur ile
- 1.3 Platinum2026 · Benzin / MHEV 3.679.994 TLRenault Captur ile
- 1.3 Platinum 4×42026 · Benzin / MHEV 3.823.494 TLRenault Captur ile
- 1.5 e-Power Skypack2026 · Full Hibrit 3.990.994 TLRenault Captur ile
- 1.5 e-Power N-Design2026 · Full Hibrit 4.108.894 TLRenault Captur ile
- 1.5 e-Power Platinum2026 · Full Hibrit 4.389.494 TLRenault Captur ile
- 1.5 e-Power Platinum Premium2026 · Full Hibrit 4.537.294 TLRenault Captur ile
Nissan Qashqai hangi paket? Paket farkları tek tabloda.

