Renault Captur mu, Suzuki S-Cross mu?
Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.
- FiyatS-Cross 60.000 TL ucuz
- PerformansCaptur 11 bg güçlü, 0,2 sn hızlı
- TüketimS-Cross 0,1 L az yakar
- Bagaj ve boyutCaptur 186 L geniş bagaj
Yan yana
| Mavi nokta öndekini gösterir | Captur | S-Cross | Fark |
|---|---|---|---|
| Fiyat | |||
| Liste fiyatı | 2.325.000 TL | 2.265.000 TL | S-Cross 60.000 TL ucuzküçük fark |
| Son fiyat değişimi | 03.07.2026 · %7,8 zam | 01.10.2026 · %0,4 zam | |
| Genel | |||
| Model yılı | 2026 | 2026 | |
| Gövde tipi | SUV | SUV | |
| Yakıt | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | |
| Vites | Otomatik | Otomatik | |
| Çekiş | Önden | — | |
| Koltuk | 5 kişi | 5 kişi | |
| Motor ve performans | |||
| Silindir hacmi | 1.332 cc | 1.373 cc | S-Cross 41 cc büyük |
| Motor gücü | 140 bg | 129 bg | Captur 11 bg güçlü |
| Tork | 245 Nm | 235 Nm | Captur 10 Nm fazla tork |
| 0-100 km/s | 9,3 sn | 9,5 sn | Captur 0,2 sn hızlıküçük fark |
| Azami hız | 180 km/s | 180 km/s | |
| Tüketim ve menzil | |||
| Ortalama tüketim | 6 L/100 km | 5,9 L/100 km | S-Cross 0,1 L az yakarküçük fark |
| Ortalama menzil | 800 km | 797 km | Captur 3 km fazla menzilküçük fark |
| Boyut ve bagaj | |||
| Bagaj hacmi | 616 L | 430 L | Captur 186 L geniş bagaj |
| Uzunluk | 4.239 mm | 4.305 mm | S-Cross 66 mm uzun |
| Genişlik | 1.797 mm | 1.785 mm | Captur 12 mm geniş |
| Yükseklik | 1.575 mm | 1.580 mm | S-Cross 5 mm yüksek |
| Aks mesafesi | 2.639 mm | 2.600 mm | Captur 39 mm uzun aks |
| Boş ağırlık | 1.406 kg | 1.240 kg | Captur 166 kg ağır |
| Güvenlik | |||
| Euro NCAP | 4 yıldız (2024) | Henüz sonuç yok | |
| Marka satışı | |||
| Son ay (ODMD) | 11.430 araç · Eylül | 311 araç · Eylül | |
Donanım, madde madde
45 önemli donanım, aynı adla ve seviyesiyle; markaların listesi farklı yazılsa da.
| Mavi nokta öndekini gösterir | Captur | S-Cross | Fark |
|---|---|---|---|
| Temel | |||
| Koltuk sayısı | 5 | 5 | |
| Çekiş | Önden | — Bilgi yok | |
| Menzil | 800 km | 797 km | |
| Depo / batarya | 48 L | 47 L | |
| Güvenlik | |||
| Perde hava yastıkları | Var | Var | |
| Kör nokta uyarısı | — Yok | Var | Yalnız S-Cross’ta |
| Arka çapraz trafik uyarısı | — Yok | Var | Yalnız S-Cross’ta |
| Sürücü yorgunluk uyarısı | Var | Var | |
| Acil durum çağrısı (e-Call) | Var | Var | |
| Otonom acil fren | Yaya ve bisiklet algılamalı | — Yok | Yalnız Captur’da |
| Sürüş destek | |||
| Hız sabitleyici | Dur-kalk adaptif | Adaptif | Captur bir adım önde |
| Şerit takip | Uyarı | Aktif takip | S-Cross bir adım önde |
| Park sensörü | Ön ve arka | Ön ve arka | |
| Kamera | Geri görüş | Geri görüş | |
| Otomatik park asistanı | — Yok | — Yok | |
| Trafik işareti tanıma | — Yok | — Yok | |
| Otomatik uzun far | — Yok | — Yok | |
| Head-up display | — Yok | — Yok | |
| Konfor | |||
| Koltuk döşemesi | — Yok | — Yok | |
| Klima | Otomatik | Çift bölgeli otomatik | S-Cross bir adım önde |
| Arka klima çıkışları | — Yok | — Yok | |
| Elektrikli park freni | Var, auto-hold ile | — Yok | Yalnız Captur’da |
| Cam tavan | — Yok | — Yok | |
| Isıtmalı koltuklar | — Yok | — Yok | |
| Elektrikli sürücü koltuğu | — Yok | — Yok | |
| Arka güneşlik perdeleri | — Yok | — Yok | |
| İç aydınlatma | Tek renk ambiyans | — Yok | Yalnız Captur’da |
| Anahtarsız giriş ve çalıştırma | Var | Var | |
| Yağmur sensörü | Var | Var | |
| Kendiliğinden kararan dikiz aynası | Var | — Yok | Yalnız Captur’da |
| Havalandırmalı ön koltuklar | — Yok | — Yok | |
| Isıtmalı direksiyon | Var | — Yok | Yalnız Captur’da |
| Elektrikli bagaj kapağı | — Yok | — Yok | |
| Kaydırılabilir arka koltuk | — Yok | — Yok | |
| Aile | |||
| ISOFIX bağlantısı | Arkada 2 | Arkada 2 | |
| Elektrikli çocuk kilidi | — Yok | — Yok | |
| Ön yolcu hava yastığı iptali | Var | Var | |
| Multimedya ve bağlantı | |||
| Multimedya ekranı | 10,4" | 9" | Captur bir adım önde |
| Dijital gösterge | 10,2" küçük fark | — Yok | Yalnız Captur’da |
| Apple CarPlay / Android Auto | Kablosuz | Kablosuz | |
| Kablosuz şarj | — Yok | — Yok | |
| Navigasyon | — Yok | — Yok | |
| Premium ses sistemi | — Yok | — Yok | |
| Telefon uygulaması | — Yok | — Yok | |
| Kablosuz yazılım güncellemesi | — Yok | — Yok | |
| Dış | |||
| Farlar | LED | — Yok | Yalnız Captur’da |
| Jantlar | — Yok | 17" Alaşım | Yalnız S-Cross’ta |
| Karartılmış arka camlar | Var | Var | |
| Elektrikli katlanır aynalar | Var | — Yok | Yalnız Captur’da |
Markanın tam listesi: Captur 46 kalem · S-Cross 62 kalem (versiyon sayfasında “Donanım”). Opsiyon olan kalem hücrede “Opsiyon” rozeti ve fiyatıyla gösterilir, standart sayılmaz.
Captur ile S-Cross boyutları
S-Cross 66 mm daha uzun ve 5 mm daha yüksek; Captur 12 mm daha geniş. Aks mesafesi: Captur 39 mm daha uzun.
Captur
S-Cross
İki araç aynı ölçekte; üst üste görünümde ön tamponlar ve yer çizgisi hizalı.
Fiyatlar nasıl değişti?
Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.
Yakıt farkı fiyat farkını kapatır mı?
S-Cross daha az yakıyor.
- Captur, yılda—
- S-Cross, yılda—
- Yıllık fark—
Litre fiyatını yazın; fiyat farkının kaç yılda çıktığını hesaplayalım.
Markaların açıkladığı ortalama tüketimle (6 L/100 km ve 5,9 L/100 km). Pompa fiyatı: Opet, İstanbul, 4 Kasım 2026; fiyatı değiştirebilirsiniz.
Tam donanım listesi
Yalnız birinde olan donanımlar ve ikisinde de olanlar.
Yalnız Captur’da 43
- Otomatik Klima
- Lastik Tamir Kiti
- Kablosuz Apple Carplay & Android Auto
- Isıtmalı Direksiyon
- 10.2" Dijital Gösterge Ekranı
- Köpekbalığı Anten
- Ön Yolcu Hava Yastığı İptal Kilidi
- Sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
- Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS)
- Elektrokrom Dikiz Aynası
- Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call)
- Çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
- acil fren destek sistemi (EBA)
- lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
- şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
- LED pure vision ön farlar
- elektrikli ayarlanabilir otomatik katlanır ısıtmalı yan aynalar
- suni deri direksiyon
- emniyet kemeri uyarısı (tüm koltuklarda)
- güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
- sürüş destek sistemleri devre dışı bırakma butonu
- 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
- elektrikli park freni (auto-hold)
- direksiyon üzerinde vites kulakçıkları**
- 10,4” openR link dokunmatik multimedya ekranı
- gövde renginde kapı kolları
- tavan barı***
- otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü
- ön, arka ve yan park sensörleri
- dijital geri görüş kamerası
- yaya, bisiklet ve kavşak algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
- entegre Google bağlantılı hizmetler ve navigasyon
- Isıtmalı arka cam
- 6 yönlü ayarlanabilir ön koltuklar
- yeni marka imzalı gündüz farları
- yeni Renault logosu
- hacim kazanımlı yedek lastik
- tek renk gövde
- multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi ve ambiyans aydınlatma
- sürücü dikkat uyarısı
- dur/kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici (ACC)
- tek dokunuşlu elektrikli ön camlar
- 1/3-2/3 katlanabilen ve 16 cm kaydırılabilen arka koltuklar
Yalnız S-Cross’ta 59
- Geri görüş kamerası
- Yağmur Sensörü
- Deri direksiyon simidi
- LED gündüz farları
- Çift bölgeli otomatik klima
- Sürücü ve Ön Yolcu Yan Hava Yastıkları
- Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
- Bluetooth
- Ön ve Arka Park Sensörleri
- Elektronik stabilite programı (ESP)
- E-Call
- Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu
- Elektrikli Ön ve Arka Camlar
- USB girişi
- LED ARKA STOP LAMBALARI
- Far Yükseklik Ayarı
- Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto
- ISOFIX Çocuk Koltuğu Sabitleme Mekanizması
- 60/40 katlanabilir arka koltuklar
- Sürücü ve Ön Yolcu Ön Hava Yastıkları
- Ön Yolcu Ön Hava Yastığı İptal Fonksiyonu
- Arka Kapılarda Çocuk Güvenlik Kilidi
- ABS (EBD Destekli)
- Katlanabilir Pedal Sistemi
- Küçük Boy Yedek Lastik
- Hız Limitörü
- 4.2'' LCD Sürüş Bilgi Ekranı
- Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektrik Destekli Direksiyon
- Direksiyon Arkasında Vites Kulakçıkları
- Aynalı ve Aydınlatmalı Sürücü ve Yolcu Güneşlikleri
- Orta Konsolda Bardak Tutucular - 2 Adet
- Tavanda Gözlük Muhafaza Bölümü
- Ön ve Arka Sis Farları
- Ön ve Arka Kapılarda Gümüş Renkli Çıtalar
- Ön Konsolda Gri Dekorlu Havalandırma Izgaraları
- Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM)
- Yokuş Kalkış Desteği (HHC)
- Çift Sensörlü Fren Destek Sistemi (DSBS)
- Şerit Takip ve İhlal Uyarı Sistemi (LDWS)
- Start/Stop Sistemi
- Otomatik Farlar
- Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC)
- Lastik Basınç Uyarı Sensörü (TPMS)
- Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi (RCTA)
- Acil Durum Şeritte Tutma Sistemi
- Akıllı Hız Asistanı (ISA)
- Sürücü İzleme Sistemi (DMS)
- Olay Veri Kaydedici
- Dört Farklı Sürüş Modu (Otomatik, Spor, Kar, Kilit): • 4x4
- 9” Dokunmatik Ekranlı Multimedya Sistemi
- Acil Durum Sinyal Sistemi (ESS)
- Müzik Sistemi Hoparlör ve Tweeter Adedi: 4+2
- Ön ve Arka Koltuk Kol Dayama
- İki Kademeli Ayarlanabilir Arka Koltuk Sırtı
- Krom Ön Çıta
- Elektrikli Isıtmalı, LED Sinyalli Yan Aynalar
- GL Elegance Tasarım Koltuklar
- 17" GL Elegance Tasarım Alüminyum Alaşımlı Jantlar
- Gümüş Renk Tavan Rayları
İkisinde de 3
- Karartılmış arka camlar
- Perde hava yastıkları
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
Sayılarla özet
Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.
- Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL, Suzuki S-Cross giriş versiyonu 2.265.000 TL. Suzuki S-Cross 60.000 TL (%3) daha ucuz.
- Renault Captur 140 bg, Suzuki S-Cross 129 bg güç üretir; Renault Captur 11 bg güçlü. Renault Captur 0,2 sn hızlı (0-100 km/s).
- Renault Captur 100 km’de ortalama 6 L, Suzuki S-Cross 5,9 L yakıt tüketir; Suzuki S-Cross 0,1 L az yakar (100 km’de).
- Renault Captur 616 L, Suzuki S-Cross 430 L bagaj hacmine sahip; Renault Captur 186 L geniş bagaj.
- ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Renault markası 11.430, Suzuki markası 311 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 36,8 kat daha çok sattı.
Sık sorulan sorular
Renault Captur mı Suzuki S-Cross mı daha ucuz?
Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL, Suzuki S-Cross giriş versiyonu 2.265.000 TL. Suzuki S-Cross 60.000 TL (%3) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.
Renault Captur mı Suzuki S-Cross mı daha güçlü?
Renault Captur 140 bg, Suzuki S-Cross 129 bg güç üretir; Renault Captur 11 bg güçlü. 0-100 km/s: 9,3 sn ve 9,5 sn; Renault Captur 0,2 sn hızlı.
Renault Captur mı Suzuki S-Cross mı daha az yakar?
Renault Captur 100 km’de ortalama 6 L, Suzuki S-Cross 5,9 L yakıt tüketir; Suzuki S-Cross 0,1 L az yakar (100 km’de).
Renault Captur mı Suzuki S-Cross mı daha geniş?
Renault Captur 616 L, Suzuki S-Cross 430 L bagaj hacmine sahip; Renault Captur 186 L geniş bagaj. Uzunluk: 4.239 mm ve 4.305 mm; Suzuki S-Cross 66 mm uzun.
Renault markası mı Suzuki markası mı daha çok satıyor?
ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Renault markası 11.430, Suzuki markası 311 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 36,8 kat daha çok sattı.
Versiyon seçerek karşılaştırın
Renault Captur versiyonları
Suzuki S-Cross versiyonları
- 1.4 Elegance2026 · Benzin / MHEV 2.265.000 TLBu sayfada
- S-Cross 1.4 MHEV 6AT GLX Black Edition2026 · Benzin / MHEV 2.650.000 TLRenault Captur ile
- 1.4 Elegance 4×42026 · Benzin / MHEV 2.659.000 TLRenault Captur ile
- S-Cross 1.4 MHEV 6AT AllGrip GLX Black Edition2026 · Benzin / MHEV 2.869.000 TLRenault Captur ile
Suzuki S-Cross hangi paket? Paket farkları tek tabloda.

