- Versiyon
- 4
- Motor gücü
- 75 – 136 bg
- Tüketim
- 4,5 – 5,4 L
Opel Corsa hakkında
“Eğlenceli bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?”
Opel Corsa, "Eğlenceli bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?" diye soruyor ve motoru sizin seçmenize izin veriyor: benzinli, hibrit ya da %100 elektrikli. Elektrikli versiyonda ortalama 354 km WLTP menzil bildiriliyor.
İki donanım seviyesi var: Edition ve GS. Edition'da gövde renginde, GS'te opsiyonel siyah tavan bulunuyor; altı renk seçeneği sunuluyor. Soğuk sabahlarda direksiyon ve koltuk ısıtma, anahtarsız çalıştırma ve opsiyonel panoramik cam tavan işe yarıyor. Elektrikli modellerde batarya garantisi 8 yıl / 160.000 km olarak belirtiliyor.
Kısaca
- Benzinli, hibrit ve %100 elektrikli seçenek
- Elektrikli ortalama 354 km (WLTP)
- Edition ve GS donanımları, 6 renk
- Direksiyon ve koltuk ısıtma, anahtarsız çalıştırma
Hangi versiyon, ne kadar fazlaya ne veriyor?
Her kart, bir alttaki versiyona göre fiyat farkını ve eklenenleri gösterir.
-
Giriş versiyonu
1.335.000 TL 75 bg · 5,4 L/100 km · 0-100: 13,2 sn
1.2 Edition
Benzin / MHEV · Manuel -
513.000 TL fazla
1.848.000 TL 100 bg · 4,5 L/100 km · 0-100: 9,9 sn
1.2 Hybrid Edition
Full Hibrit · Otomatik1.2 ile aynı donanım, farklı motor
- Full Hibrit motor
- 100 bg (25 bg fazla)
- 4,5 L/100 km (0,9 L az)
- 0-100 km/s 9,9 sn (3,3 sn hızlı)
-
42.000 TL fazla
1.890.000 TL 136 bg · 0-100: 8,2 sn
Elektrik GS
Elektrik · Otomatik1.2’e eklenen 5 donanım
- Panoramik cam tavan
- SİYAH TAVAN
- Güvenlik Paketi
- Ultimate Paket
- Multimedya 10" Ekran
-
65.000 TL fazla
1.955.000 TL 110 bg · 4,6 L/100 km · 0-100: 9,9 sn
1.2 Hybrid GS
Full Hibrit · OtomatikElektrik ile aynı donanım, farklı motor
- Full Hibrit motor
- 110 bg (26 bg az)
- 0-100 km/s 9,9 sn (1,7 sn yavaş)
Farklar kaç para ediyor?
- 1.2 → 1.2513.000 TLYılda 15.000 km'de yaklaşık 140 L daha az yakıt.
- 1.2 → Elektrik42.000 TL5 donanım ekleniyor; donanım başına yaklaşık 8.000 TL.
- Elektrik → 1.265.000 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
Yakıt farkı yılda 15.000 km ve markanın açıkladığı ortalama tüketimle hesaplanır.
Versiyonlar yan yana
| 1.2 Edition | 1.2 Hybrid Edition | Elektrik GS | 1.2 Hybrid GS | |
|---|---|---|---|---|
| Liste fiyatı | 1.335.000 TL | 1.848.000 TL | 1.890.000 TL | 1.955.000 TL |
| 6 Ocak 2026’dan beri | %7,7 indirim | %5,7 zam | %1,8 indirim | %7,2 zam |
| Yakıt | Benzin / MHEV | Full Hibrit | Elektrik | Full Hibrit |
| Vites | Manuel | Otomatik | Otomatik | Otomatik |
| Silindir hacmi | 1.200 cc | 1.200 cc | — | 1.200 cc |
| Motor gücü | 75 bg | 100 bg | 136 bg | 110 bg |
| Tork | 118 Nm | 205 Nm | 260 Nm | 205 Nm |
| 0-100 km/s | 13,2 sn | 9,9 sn | 8,2 sn | 9,9 sn |
| Ortalama tüketim | 5,4 L/100 km | 4,5 L/100 km | — | 4,6 L/100 km |
| Menzil | — | — | 354 km | — |
| Bagaj hacmi | 309 L | 309 L | 267 L | 309 L |
Farklı değerlerin olduğu satırlar vurgulu.