- Versiyon
- 4
- Motor gücü
- 136 – 325 bg
- Tüketim
- 5,5 L
Opel Grandland hakkında
“GRAND TEKNOLOJİ, GRAND TASARIM”
Beş kişilik ailenin uzun yol arabası olarak düşünülen Opel Grandland, "GRAND TEKNOLOJİ, GRAND TASARIM" diye tanıtılıyor. C-SUV sınıfında yer alıyor, Rüsselsheim'da (Almanya) üretiliyor ve marka 2024 Altın Direksiyon Ödülü'nde "50.000 Euro'nun altındaki en iyi otomobil" seçildiğini belirtiyor.
Elektrikli versiyon için ortalama 504 km WLTP menzil var. Elektrik AWD ise Opel'in ilk elektrikli dört çekeri: çift motor 239 kW (325 hp) ve 509 Nm veriyor, tüketim 18,4 kWh/100 km, menzil 473 km; dört çekere ihtiyaç olmadığında güç yalnızca ön tekerleklere gidiyor. Hibritte 55 litrelik depo ve 5,5–5,6 L/100 km tüketim bildiriliyor. IntelliLux LED HD farlar donanımda.
Kısaca
- 5 kişilik, C-SUV
- Elektrikli: ortalama 504 km (WLTP)
- Elektrik AWD: 239 kW (325 hp), 509 Nm, 473 km
- Hibrit: 55 L depo, 5,5–5,6 L/100 km
Hangi versiyon, ne kadar fazlaya ne veriyor?
Her kart, bir alttaki versiyona göre fiyat farkını ve eklenenleri gösterir.
-
Giriş versiyonu
2.485.000 TL 213 bg · 0-100: 9 sn
Elektrik Edition
Elektrik · OtomatikStandart donanım
- Geri görüş kamerası
- Panoramik Açılabilir Cam Tavan
- SİYAH TAVAN
- metalik renk
- Konfor Paketi
- Grafik Gri
-
365.000 TL fazla
2.850.000 TL 136 bg · 5,5 L/100 km · 0-100: 10,2 sn
1.2 Edition
Full Hibrit · OtomatikElektrik ile aynı donanım, farklı motor
- Full Hibrit motor
- 136 bg (77 bg az)
- 0-100 km/s 10,2 sn (1,2 sn yavaş)
-
200.000 TL fazla
3.050.000 TL 136 bg · 5,5 L/100 km · 0-100: 10,2 sn
1.2 GS
Full Hibrit · Otomatik1.2’e eklenen 2 donanım
- Ultimate Paket
- Teknoloji Paketi
-
700.000 TL fazla
3.750.000 TL 325 bg · 0-100: 6,1 sn
GS
Elektrik · Otomatik1.2 ile aynı donanım, farklı motor
- Elektrik motor
- 325 bg (189 bg fazla)
- 0-100 km/s 6,1 sn (4,1 sn hızlı)
Farklar kaç para ediyor?
- Elektrik → 1.2365.000 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
- 1.2 → 1.2200.000 TL2 donanım ekleniyor; donanım başına yaklaşık 100.000 TL.
- 1.2 → GS700.000 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
Yakıt farkı yılda 15.000 km ve markanın açıkladığı ortalama tüketimle hesaplanır.
Versiyonlar yan yana
| Elektrik Edition | 1.2 Edition | 1.2 GS | GS | |
|---|---|---|---|---|
| Liste fiyatı | 2.485.000 TL | 2.850.000 TL | 3.050.000 TL | 3.750.000 TL |
| 6 Ocak 2026’dan beri | %28,2 indirim | %0,1 indirim | %3,3 zam | %3,2 indirim |
| Yakıt | Elektrik | Full Hibrit | Full Hibrit | Elektrik |
| Vites | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik |
| Silindir hacmi | — | 1.200 cc | 1.200 cc | — |
| Motor gücü | 213 bg | 136 bg | 136 bg | 325 bg |
| Tork | 345 Nm | 230 Nm | 230 Nm | 509 Nm |
| 0-100 km/s | 9 sn | 10,2 sn | 10,2 sn | 6,1 sn |
| Ortalama tüketim | — | 5,5 L/100 km | 5,5 L/100 km | — |
| Menzil | 504 km | — | — | 473 km |
| Bagaj hacmi | 550 L | 550 L | 550 L | 485 L |
Farklı değerlerin olduğu satırlar vurgulu.