- Versiyon
- 6
- Motor gücü
- 150 bg
- Tüketim
- 6 L
Volkswagen Tayron hakkında
“Büyük düşün.”
Aile, bavullar ve bir e-bisiklet aynı yolculukta: Tayron yaklaşık 4,8 metrelik boyuyla bunu hesaba katıyor. Wolfsburg'da geliştirilip üretilen SUV'un bagajı 5 koltuklu düzende 885 litre, tüm koltuklar yatırıldığında 2.090 litre; 3. sıra koltuk opsiyonu da var. Arka yolcular için kayan, sırt açısı ayarlanan ikinci sıra ve panoramik açılır cam tavan sunuluyor.
Işık tarafında opsiyonel IQ.LIGHT HD Matrix farlarda her farda 19.000'den fazla bağımsız LED modül çalışıyor. İçeride 12,9 inç Composition Media Pro, 15 inç Discover Pro ve 10,25 inç Active Info Display Pro ekranları; Elegance ve R-Line seviyelerinde 10 bölgeli masaj ve havalandırmalı ErgoActive Plus ön koltuklar standart. 1,5 eTSI 150 PS motorla 1,8 tona kadar çekme kapasitesi ve 100 kg'a kadar destek yükü belirtiliyor.
Kısaca
- Life, Elegance ve R-Line donanım seviyeleri
- Bagaj 885 litre (5 koltuk), koltuklar yatınca 2.090 litre
- 12,9 inç Composition Media Pro, 10,25 inç Active Info Display Pro
- Opsiyonel IQ.LIGHT HD Matrix farlar (19.000'den fazla LED modül)
- 1,5 eTSI 150 PS ile 1,8 ton çekme kapasitesi
Hangi versiyon, ne kadar fazlaya ne veriyor?
Her kart, bir alttaki versiyona göre fiyat farkını ve eklenenleri gösterir.
-
Giriş versiyonu
4.083.000 TL 150 bg · 6 L/100 km · 0-100: 9,6 sn
1.5 Life
Benzin / MHEV · OtomatikStandart donanım
- Adaptif Hız Sabitleyici (ACC)
- Ambiyans Aydınlatma
- Sürüş profil seçimi "Driving Profile Selection"
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi “Keyless Access”
- Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist"
- Şerit Değiştirme Asistanı "Side Assist"
-
111.000 TL fazla
4.194.000 TL 150 bg · 6 L/100 km · 0-100: 9,6 sn
1.5 Life 7K
Benzin / MHEV · Otomatik1.5 ile aynı donanım, farklı motor
-
768.000 TL fazla
4.962.000 TL 150 bg · 6 L/100 km · 0-100: 9,6 sn
1.5 Elegance
Benzin / MHEV · Otomatik1.5’e eklenen 3 donanım
- Panoramik Açılır Cam Tavan
- Kolay açılır/Kapanır bagaj kapağı (Easy Open/Close)
- ergoActive Plus Ön Koltuklar
-
112.000 TL fazla
5.074.000 TL 150 bg · 6 L/100 km · 0-100: 9,6 sn
1.5 Elegance 7K
Benzin / MHEV · Otomatik1.5 ile aynı donanım, farklı motor
-
221.000 TL fazla
5.295.000 TL 150 bg · 6 L/100 km · 0-100: 9,6 sn
1.5 R-Line
Benzin / MHEV · Otomatik1.5 ile aynı donanım, farklı motor
-
107.000 TL fazla
5.402.000 TL 150 bg · 6 L/100 km · 0-100: 9,6 sn
1.5 R-Line 7K
Benzin / MHEV · Otomatik1.5 ile aynı donanım, farklı motor
Farklar kaç para ediyor?
- 1.5 → 1.5111.000 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
- 1.5 → 1.5768.000 TL3 donanım ekleniyor; donanım başına yaklaşık 256.000 TL.
- 1.5 → 1.5112.000 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
- 1.5 → 1.5221.000 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
- 1.5 → 1.5107.000 TLDonanım listesi aynı; fark motor ve teknik özelliklerde.
Yakıt farkı yılda 15.000 km ve markanın açıkladığı ortalama tüketimle hesaplanır.
Versiyonlar yan yana
| 1.5 Life | 1.5 Life 7K | 1.5 Elegance | 1.5 Elegance 7K | 1.5 R-Line | 1.5 R-Line 7K | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liste fiyatı | 4.083.000 TL | 4.194.000 TL | 4.962.000 TL | 5.074.000 TL | 5.295.000 TL | 5.402.000 TL |
| 6 Ocak 2026’dan beri | %24,2 zam | %24,2 zam | %18 zam | %18,1 zam | %18,1 zam | %18 zam |
| Yakıt | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV |
| Vites | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik | Otomatik |
| Silindir hacmi | 1.498 cc | 1.498 cc | 1.498 cc | 1.498 cc | 1.498 cc | 1.498 cc |
| Motor gücü | 150 bg | 150 bg | 150 bg | 150 bg | 150 bg | 150 bg |
| Tork | 250 Nm | 250 Nm | 250 Nm | 250 Nm | 250 Nm | 250 Nm |
| 0-100 km/s | 9,6 sn | 9,6 sn | 9,6 sn | 9,6 sn | 9,6 sn | 9,6 sn |
| Ortalama tüketim | 6 L/100 km | 6 L/100 km | 6 L/100 km | 6 L/100 km | 6 L/100 km | 6 L/100 km |
| Bagaj hacmi | 885 L | 885 L | 885 L | 885 L | 885 L | 885 L |
Farklı değerlerin olduğu satırlar vurgulu.
2025 model (stoktaki araçlar)
Bu versiyonlar 2025 model yılından; satıştaki güncel model yılı 2026. Fiyatlar markanın 2025 model için liste fiyatıdır.
| Versiyon | Yakıt · vites | Liste fiyatı |
|---|---|---|
| Tayron 1.5 eTSI ACT 150 PS Life | Benzin / MHEV · Otomatik | 3.475.150 TL |
| Tayron 1.5 eTSI ACT 150 PS Elegance | Benzin / MHEV · Otomatik | 4.443.150 TL |
| Tayron 1.5 eTSI ACT 150 PS R-Line | Benzin / MHEV · Otomatik | 4.740.150 TL |
Broşürler
Volkswagen resmî sitesindeki PDF broşür ve teknik föyler; bağlantı yeni sekmede açılır.
