BMW X1 mi, Volkswagen Tayron mu?
Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.
- FiyatTayron 820.700 TL ucuz
- PerformansX1 20 bg güçlü, 1,3 sn hızlı
- TüketimTayron 0,4 L az yakar
- Bagaj ve boyutTayron 385 L geniş bagaj
Yan yana
| Mavi nokta öndekini gösterir | X1 | Tayron | Fark |
|---|---|---|---|
| Fiyat | |||
| Liste fiyatı | 4.903.700 TL | 4.083.000 TL | Tayron 820.700 TL ucuz |
| Son fiyat değişimi | 10.10.2026 · %0 zam | 28.08.2026 · %8,1 zam | |
| Genel | |||
| Model yılı | 2026 | 2026 | |
| Gövde tipi | SUV | SUV | |
| Yakıt | Benzin / MHEV | Benzin / MHEV | |
| Vites | Otomatik | Otomatik | |
| Çekiş | Önden | — | |
| Koltuk | 5 kişi | 5 kişi | |
| Motor ve performans | |||
| Silindir hacmi | 1.499 cc | 1.498 cc | X1 1 cc büyük |
| Motor gücü | 170 bg | 150 bg | X1 20 bg güçlü |
| Tork | 280 Nm | 250 Nm | X1 30 Nm fazla tork |
| 0-100 km/s | 8,3 sn | 9,6 sn | X1 1,3 sn hızlı |
| Azami hız | 216 km/s | 208 km/s | X1 8 km/s hızlı |
| Tüketim ve menzil | |||
| Ortalama tüketim | 6,4 L/100 km | 6 L/100 km | Tayron 0,4 L az yakar |
| Ortalama menzil | 776 km | 917 km | Tayron 141 km fazla menzil |
| Boyut ve bagaj | |||
| Bagaj hacmi | 500 L | 885 L | Tayron 385 L geniş bagaj |
| Uzunluk | 4.500 mm | 4.792 mm | Tayron 292 mm uzun |
| Genişlik | 1.845 mm | 1.853 mm | Tayron 8 mm geniş |
| Yükseklik | 1.642 mm | 1.668 mm | Tayron 26 mm yüksek |
| Aks mesafesi | 2.692 mm | 2.788 mm | Tayron 96 mm uzun aks |
| Boş ağırlık | 1.625 kg | 1.682 kg | Tayron 57 kg ağır |
| Güvenlik | |||
| Euro NCAP | 5 yıldız (2022) | 5 yıldız (2025) | |
| Marka satışı | |||
| Son ay (ODMD) | 1.626 araç · Eylül | 6.140 araç · Eylül | |
X1 ile Tayron boyutları
Tayron 292 mm daha uzun ve 26 mm daha yüksek ve 8 mm daha geniş. Aks mesafesi: Tayron 96 mm daha uzun.
X1
Tayron
İki araç aynı ölçekte; üst üste görünümde ön tamponlar ve yer çizgisi hizalı.
Fiyatlar nasıl değişti?
Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.
Yakıt farkı fiyat farkını kapatır mı?
Tayron daha az yakıyor.
- X1, yılda—
- Tayron, yılda—
- Yıllık fark—
Litre fiyatını yazın; fiyat farkının kaç yılda çıktığını hesaplayalım.
Markaların açıkladığı ortalama tüketimle (6,4 L/100 km ve 6 L/100 km). Pompa fiyatı: Opet, İstanbul, 4 Kasım 2026; fiyatı değiştirebilirsiniz.
Donanım
Yalnız birinde olan donanımlar ve ikisinde de olanlar.
Yalnız X1’de 79
- Isıtmalı ön koltuklar
- Parlak siyah iç kaplama
- Lastik basınç göstergesi
- Spor ön koltuklar
- Panoramik cam tavan
- Parlak Siyah Tavan Rayları
- Lastik Tamir Kiti
- Isıtmalı Direksiyon
- Genişletilmiş Yakıt Deposu
- Mild Hybrid
- 7 İleri Otomatik Şanzıman/Steptronic
- Konfor Erişim Sistemi
- İç ve Dış Ayna Paketi
- Elektrokrom İç Ayna
- Arka Koltuk Ayarı
- Otomatik Uzun Far Fonksiyonu
- Sürüş Asistanı
- Park Asistanı
- Acil Durum Çağrısı
- Kablosuz Şarj/Bağlantı Sistemi
- Güneş Korumalı Arka Camlar
- Elektrikli Ön Koltuklar ve Hafızalı Sürücü Koltuğu
- Antrasit Tavan Döşemesi
- Connected Unlimited
- 2 Bölgeli Otomatik Klima
- Alüminyum Tavan Rayları
- Alarm Sistemi
- Römork Çekme Düzeneği
- Park Asistanı Plus
- Sürüş Asistanı Plus
- Bagaj Filesi
- adaptif led farlar
- BMW Live Cockpit Plus
- Otomatik Açılır Bagaj Kapağı
- M Sport
- BMW Teleservices
- M Emniyet Kemerleri
- M Sport Fren Diskleri/Kırmızı Kaliperli
- M Sport Fren Diskleri/Mavi Kaliperli
- BMW Individual Shadow Farlar
- Parlak Siyah Dış Kapl./Shadow
- Kişisel eSIM
- M Sport Tasarım Koltuklar
- BMW Live Cockpit Professional
- M Sport Pro
- M Alüminyum İç Kaplama
- BMW Head-Up Display
- HIFI by Harman Kardon Ses Sistemi
- 19" V Kollu 867 Bicolor/Karma
- Sürüş Asistanı Professional
- Donanım Paketi
- M Deri Direksiyon
- Parlak Siyah Dış Kaplama
- Performans Kontrol
- Vites Pedallı Otomatik Şanzıman
- Mocha/Veganza Deri
- Standart Süspansiyon
- M Sport Dış Tasarım
- M Sport İç Tasarım
- Coral Kırmızı-Siyah/Veganza Deri
- Aktif Ön Koltuklar
- M Spoiler
- Oyster/Veganza Deri
- Donanım Paketi Professional
- Siyah/Veganza Deri
- Adaptif M Süspansiyon
- Alcantara-Siyah/Veganza Deri
- BMW Individual Satin Alüminyum Dış Kaplama
- Luxury Ön Panel
- Okaliptus Ahşap Kaplama
- 18" Çift Kollu 838 M Bicolor
- Siyah Yan Ayna Kapakları
- X-Line Tasarım Ögeleri
- 20" Individual Çok Kollu Stil 869
- 19" Çift Kollu Stil 871 M
- Çocuk Koltuğu ISOFIX Prizleri
- Antrasit / Arktur Kumaş
- Alüminyum Mesheffect İç Kaplama
- 19" M Çift Kol Stil 871 Karma/Sport
Yalnız Tayron’da 14
- Adaptif Hız Sabitleyici (ACC)
- Ambiyans Aydınlatma
- Sürüş profil seçimi "Driving Profile Selection"
- Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi “Keyless Access”
- Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist"
- Şerit Değiştirme Asistanı "Side Assist"
- IQ.LIGHT - HD Matrix Farlar
- Sürüş Deneyim Kumandası "Driving Experience Control"
- Dijital Kokpit "Digital Cockpit"
- Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı "Head Up Display"
- Gelişmiş Aktif Silindir Yönetimi "ACT Plus"
- Geliştirilmiş Adaptif Şasi Kontrolü "DCC Pro"
- Römork Manevra Asistanı "Trailer Assist"
- Akıllı Park Asistanı "Park Assit Plus"
İkisinde de 0
Yok.
Sayılarla özet
Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.
- BMW X1 giriş versiyonu 4.903.700 TL, Volkswagen Tayron giriş versiyonu 4.083.000 TL. Volkswagen Tayron 820.700 TL (%17) daha ucuz.
- BMW X1 170 bg, Volkswagen Tayron 150 bg güç üretir; BMW X1 20 bg güçlü. BMW X1 1,3 sn hızlı (0-100 km/s).
- BMW X1 100 km’de ortalama 6,4 L, Volkswagen Tayron 6 L yakıt tüketir; Volkswagen Tayron 0,4 L az yakar (100 km’de).
- BMW X1 500 L, Volkswagen Tayron 885 L bagaj hacmine sahip; Volkswagen Tayron 385 L geniş bagaj.
- ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında BMW markası 1.626, Volkswagen markası 6.140 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Volkswagen 3,8 kat daha çok sattı.
Sık sorulan sorular
BMW X1 mı Volkswagen Tayron mı daha ucuz?
BMW X1 giriş versiyonu 4.903.700 TL, Volkswagen Tayron giriş versiyonu 4.083.000 TL. Volkswagen Tayron 820.700 TL (%17) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.
BMW X1 mı Volkswagen Tayron mı daha güçlü?
BMW X1 170 bg, Volkswagen Tayron 150 bg güç üretir; BMW X1 20 bg güçlü. 0-100 km/s: 8,3 sn ve 9,6 sn; BMW X1 1,3 sn hızlı.
BMW X1 mı Volkswagen Tayron mı daha az yakar?
BMW X1 100 km’de ortalama 6,4 L, Volkswagen Tayron 6 L yakıt tüketir; Volkswagen Tayron 0,4 L az yakar (100 km’de).
BMW X1 mı Volkswagen Tayron mı daha geniş?
BMW X1 500 L, Volkswagen Tayron 885 L bagaj hacmine sahip; Volkswagen Tayron 385 L geniş bagaj. Uzunluk: 4.500 mm ve 4.792 mm; Volkswagen Tayron 292 mm uzun.
BMW markası mı Volkswagen markası mı daha çok satıyor?
ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında BMW markası 1.626, Volkswagen markası 6.140 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Volkswagen 3,8 kat daha çok sattı.
Versiyon seçerek karşılaştırın
BMW X1 versiyonları
- sDrive20i2026 · Benzin / MHEV 4.903.700 TLBu sayfada
- BMW X1 sDrive20i M Sport2026 · Benzin / MHEV 5.173.600 TLVolkswagen Tayron ile
- BMW X1 xDrive25e Online rezerve edin X-Line2025 · Plug-in Hibrit 5.588.900 TLVolkswagen Tayron ile
- xDrive 25e2026 · Plug-in Hibrit 5.638.800 TLVolkswagen Tayron ile
- BMW X1 xDrive25e Online rezerve edin M Sport2025 · Plug-in Hibrit 5.775.400 TLVolkswagen Tayron ile
- BMW X1 xDrive25e M Sport2026 · Plug-in Hibrit 5.917.600 TLVolkswagen Tayron ile
BMW X1 hangi paket? Paket farkları tek tabloda.
Volkswagen Tayron versiyonları
- Tayron 1.5 eTSI ACT 150 PS Life2025 · Benzin / MHEV 3.475.150 TLBMW X1 ile
- 1.5 Life2026 · Benzin / MHEV 4.083.000 TLBu sayfada
- 1.5 Life 7K2026 · Benzin / MHEV 4.194.000 TLBMW X1 ile
- Tayron 1.5 eTSI ACT 150 PS Elegance2025 · Benzin / MHEV 4.443.150 TLBMW X1 ile
- Tayron 1.5 eTSI ACT 150 PS R-Line2025 · Benzin / MHEV 4.740.150 TLBMW X1 ile
- 1.5 Elegance2026 · Benzin / MHEV 4.962.000 TLBMW X1 ile
- 1.5 Elegance 7K2026 · Benzin / MHEV 5.074.000 TLBMW X1 ile
- 1.5 R-Line2026 · Benzin / MHEV 5.295.000 TLBMW X1 ile
- 1.5 R-Line 7K2026 · Benzin / MHEV 5.402.000 TLBMW X1 ile
Volkswagen Tayron hangi paket? Paket farkları tek tabloda.

