İçeriğe geçin

Karşılaştırma listem 0 / 4

Renault Captur mu, SsangYong Tivoli mi?

Renault · Captur · 2026 model
Captur 1.3 Techno
Liste fiyatı2.325.000 TL
Detayı görün
SsangYong · Tivoli · 2026 model
Tivoli 1.5 Tivoli
Liste fiyatı1.999.000 TL
Detayı görün
+ Araç ekleyinen çok 4 araç yan yana

Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.

Captur, ölçülebilen 7 başlığın 4 tanesinde önde.Önde olduğu başlıklardan 1 tanesinde fark %3’ün altında.

Yan yana

Mavi nokta öndekini gösterirCapturTivoliFark
Fiyat
Liste fiyatı 2.325.000 TL1.999.000 TL Tivoli 326.000 TL ucuz
Son fiyat değişimi 03.07.2026 · %7,8 zamDeğişmedi
Genel
Model yılı 20262026
Gövde tipi SUVSUV
Yakıt Benzin / MHEVBenzin / MHEV
Vites OtomatikOtomatik
Çekiş Önden—
Koltuk 5 kişi5 kişi
Motor ve performans
Silindir hacmi 1.332 cc1.497 cc Tivoli 165 cc büyük
Motor gücü 140 bg163 bg Tivoli 23 bg güçlü
Tork 245 Nm260 Nm Tivoli 15 Nm fazla tork
0-100 km/s 9,3 sn11 sn Captur 1,7 sn hızlı
Azami hız 180 km/s175 km/s Captur 5 km/s hızlıküçük fark
Tüketim ve menzil
Ortalama tüketim 6 L/100 km7,8 L/100 km Captur 1,8 L az yakar
Ortalama menzil 800 km641 km Captur 159 km fazla menzil
Boyut ve bagaj
Bagaj hacmi 616 L—
Uzunluk 4.239 mm4.255 mm Tivoli 16 mm uzun
Genişlik 1.797 mm1.810 mm Tivoli 13 mm geniş
Yükseklik 1.575 mm1.615 mm Tivoli 40 mm yüksek
Aks mesafesi 2.639 mm—
Boş ağırlık 1.406 kg1.335 kg Captur 71 kg ağır
Güvenlik
Euro NCAP 4 yıldız (2024)4 yıldız (2024)
Marka satışı
Son ay (ODMD) 11.430 araç · Eylül1.410 araç · Eylül

Donanım, madde madde

45 önemli donanım, aynı adla ve seviyesiyle; markaların listesi farklı yazılsa da.

Mavi nokta öndekini gösterirCapturTivoliFark
Temel
Koltuk sayısı 55
Çekiş Önden— Bilgi yok
Menzil 800 km641 km
Depo / batarya 48 L50 L
Güvenlik
Perde hava yastıkları VarVar
Kör nokta uyarısı — Yok— Yok
Arka çapraz trafik uyarısı — Yok— Yok
Sürücü yorgunluk uyarısı VarVar
Acil durum çağrısı (e-Call) Var— Yok Yalnız Captur’da
Otonom acil fren Yaya ve bisiklet algılamalıVar
Sürüş destek
Hız sabitleyici Dur-kalk adaptifStandart Captur önde
Şerit takip UyarıAktif takip Tivoli bir adım önde
Park sensörü Ön ve arkaArka Captur bir adım önde
Kamera Geri görüş— Yok Yalnız Captur’da
Otomatik park asistanı — Yok— Yok
Trafik işareti tanıma — YokVar Yalnız Tivoli’de
Otomatik uzun far — YokVar Yalnız Tivoli’de
Head-up display — Yok— Yok
Konfor
Koltuk döşemesi — Yok— Yok
Klima OtomatikManuel Captur bir adım önde
Arka klima çıkışları — Yok— Yok
Elektrikli park freni Var, auto-hold ile— Yok Yalnız Captur’da
Cam tavan — Yok— Yok
Isıtmalı koltuklar — YokÖn Yalnız Tivoli’de
Elektrikli sürücü koltuğu — Yok— Yok
Arka güneşlik perdeleri — Yok— Yok
İç aydınlatma Tek renk ambiyans— Yok Yalnız Captur’da
Anahtarsız giriş ve çalıştırma VarVar
Yağmur sensörü VarVar
Kendiliğinden kararan dikiz aynası Var— Yok Yalnız Captur’da
Havalandırmalı ön koltuklar — Yok— Yok
Isıtmalı direksiyon VarVar
Elektrikli bagaj kapağı — Yok— Yok
Kaydırılabilir arka koltuk — Yok— Yok
Aile
ISOFIX bağlantısı Arkada 2Arkada 2
Elektrikli çocuk kilidi — Yok— Yok
Ön yolcu hava yastığı iptali VarVar
Multimedya ve bağlantı
Multimedya ekranı 10,4" küçük fark— Yok Yalnız Captur’da
Dijital gösterge 10,2"3" Captur bir adım önde
Apple CarPlay / Android Auto KablosuzKablolu Captur bir adım önde
Kablosuz şarj — Yok— Yok
Navigasyon — Yok— Yok
Premium ses sistemi — Yok— Yok
Telefon uygulaması — Yok— Yok
Kablosuz yazılım güncellemesi — Yok— Yok
Dış
Farlar LED— Yok Yalnız Captur’da
Jantlar — Yok16" Alaşım Yalnız Tivoli’de
Karartılmış arka camlar Var— Yok Yalnız Captur’da
Elektrikli katlanır aynalar Var— Yok Yalnız Captur’da

Markanın tam listesi: Captur 46 kalem · Tivoli 86 kalem (versiyon sayfasında “Donanım”). Opsiyon olan kalem hücrede “Opsiyon” rozeti ve fiyatıyla gösterilir, standart sayılmaz.

Captur ile Tivoli boyutları

Tivoli 16 mm daha uzun ve 40 mm daha yüksek ve 13 mm daha geniş.

Yandan
4.2394.255+16+40
Önden
1.810

İki araç aynı ölçekte; üst üste görünümde ön tamponlar ve yer çizgisi hizalı. Markanın yan ve ön görselleri henüz yok; "Ayrı ayrı" görünüm görseller gelince açılır.

Fiyatlar nasıl değişti?

Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.

2,36 mn2,16 mn1,96 mn Tivoli 1.999.000 Captur 2.325.000 6 Oca 2026 4 Kas 2026

Yakıt farkı fiyat farkını kapatır mı?

Captur daha az yakıyor.

  • Captur, yılda—
  • Tivoli, yılda—
  • Yıllık fark—

Litre fiyatını yazın; fiyat farkının kaç yılda çıktığını hesaplayalım.

Markaların açıkladığı ortalama tüketimle (6 L/100 km ve 7,8 L/100 km). Pompa fiyatı: Opet, İstanbul, 4 Kasım 2026; fiyatı değiştirebilirsiniz.

Tam donanım listesi

Yalnız birinde olan donanımlar ve ikisinde de olanlar.

Yalnız Captur’da 45

  • Otomatik Klima
  • Karartılmış arka camlar
  • Perde hava yastıkları
  • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
  • Lastik Tamir Kiti
  • Kablosuz Apple Carplay & Android Auto
  • Isıtmalı Direksiyon
  • 10.2" Dijital Gösterge Ekranı
  • Köpekbalığı Anten
  • Ön Yolcu Hava Yastığı İptal Kilidi
  • Sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
  • Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS)
  • Elektrokrom Dikiz Aynası
  • Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call)
  • Çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
  • acil fren destek sistemi (EBA)
  • lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
  • şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
  • LED pure vision ön farlar
  • elektrikli ayarlanabilir otomatik katlanır ısıtmalı yan aynalar
  • suni deri direksiyon
  • emniyet kemeri uyarısı (tüm koltuklarda)
  • güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
  • sürüş destek sistemleri devre dışı bırakma butonu
  • 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
  • elektrikli park freni (auto-hold)
  • direksiyon üzerinde vites kulakçıkları**
  • 10,4” openR link dokunmatik multimedya ekranı
  • gövde renginde kapı kolları
  • tavan barı***
  • otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü
  • ön, arka ve yan park sensörleri
  • dijital geri görüş kamerası
  • yaya, bisiklet ve kavşak algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
  • entegre Google bağlantılı hizmetler ve navigasyon
  • 6 yönlü ayarlanabilir ön koltuklar
  • yeni marka imzalı gündüz farları
  • yeni Renault logosu
  • hacim kazanımlı yedek lastik
  • tek renk gövde
  • multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi ve ambiyans aydınlatma
  • sürücü dikkat uyarısı
  • dur/kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici (ACC)
  • tek dokunuşlu elektrikli ön camlar
  • 1/3-2/3 katlanabilen ve 16 cm kaydırılabilen arka koltuklar

Yalnız Tivoli’de 85

  • Isıtmalı ön koltuklar
  • Sürücü diz hava yastığı
  • Lastik basınç göstergesi
  • Arka Park Sensörü
  • LED fren lambaları
  • Otomatik yanan farlar
  • Sürücü ve Ön Yolcu Hava Yastıkları
  • Hız Sabitleyici
  • Ön Park Sensörü
  • Elektronik stabilite programı (ESP)
  • 6 Hoparlör
  • Gövde Rengi Dış Kapı Kolları
  • Mekanik direksiyon kilidi
  • LED arka sis lambası
  • Deri Vites Topuzu
  • Manuel El Freni
  • Emniyetli Mesafe Uyarısı (SDA)
  • Sürücü Yorgunluk Uyarısı (DAA)
  • 1.5 GDI-Turbo benzinli motor (Euro 6d)
  • 6 vitesli otomatik şanzıman
  • Macpherson ön süspansiyon
  • 2WD (Önden çekiş sistemi)
  • Elektrikli direksiyon(EPS)
  • Akü voltaj dengeleyici
  • 50 litre kapasiteli yakıt deposu
  • Yeni kaput, ön tampon, arka tampon, bagaj kapağı
  • Renkli ön, ön kapı, arka kapı ve arka camlar
  • Gümüş renkli port bagaj
  • 16” alaşım jant ve 205/65R lastik
  • Tek egzoz susturucu
  • Yağmur sensörlü silecek
  • Duraklamalı arka silecek
  • Yükseklik ayarlı LED ön ve arka far
  • LED gündüz farı
  • LED ön sis lambası
  • Beyaz camlı yan sinyal lambaları
  • Otomatik far
  • Kapı koruma çıtası
  • Manuel yükseklik ayarlanabilir sürgülü baş destekli
  • sürücü koltuğu
  • Termoplastik poliüretan (TPU) ve kumaş
  • kombinasyonu döşeme
  • Kayar baş destekli manuel koltuk (yolcu)
  • Koltuk arkası harita cepleri - Bungee tipi
  • %40-60-100 oranlarında bölünebilir katlanır orta kolçaklı arka koltuklar
  • Manuel klima & kontrol paneli
  • Motor sıcaklığı ile ısıtmalı kalorifer
  • Havalandırma sistemi
  • Siyah gösterge paneli & 3” Mono LCD yol bilgisayarı
  • HD tipi kamera ve akıllı telefon bağlantılı 9" HD navigasyon sistemi
  • Araç bağlantısı (Apple CarPlay ve Google Android Auto)
  • Bluetooth hands-free
  • Glonass&Dab Anteni
  • Elektronik direksiyon kilidi ve otomatik kilitleme sistemi ile çift akıllı anahtar
  • USB şarj cihazı
  • Manuel katlanır, güç kontrollü, ısıtmalı dış dikiz aynası
  • Anahtar yuvası aydınlatmalı immobilizer
  • Dijital saat
  • Bardak tutuculu orta konsol
  • Makyaj aynalı aydınlatmalı güneşlik
  • Manuel tilt & telesopik direksiyon (ayarlanabilir direksiyon mili)
  • Isıtmalı & deri kaplı direksiyon
  • Tavan lambası
  • Otonom Acil Fren Sistemi (AEB)
  • Şeritten Ayrılma Uyarısı (LDW)
  • Şeritte Kalma Yardımı (LKA)
  • Uzun Far Yardımı (HBA)
  • Trafik İşareti Tanıma (TSR)
  • Ön Araç Hareket Uyarısı (FVSA)
  • Güçlendirilmiş monokok gövde yapısı
  • Arka koltukta çocuk koltuğu kilit aparatı (ISOFIX)
  • Perde hava yastıkları (sağ ve sol)
  • Göğüs hava yastıkları (sağ/sol)
  • Ön yolcu hava yastığı iptal anahtarı
  • Ön gergili ön emniyet kemerleri
  • 3 noktalı ve 2 gergili arka emniyet kemeri
  • Ön ve arka emniyet kemeri ikazı
  • Yokuş Kalkış Yardımı (HSA)
  • Yokuş İniş Kontrolü (HSA)
  • Aktif Devrilme Koruması (ARP)
  • Acil Durum Dörtlü Flaşör (ESS)
  • Havalandırmalı ön disk frenler
  • Arka disk frenler
  • Hırsızlık önleme sistemli immobilizer
  • Çocuk kilidi

İkisinde de 1

  • Isıtmalı arka cam

Sayılarla özet

Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.

Sık sorulan sorular

Renault Captur mı SsangYong Tivoli mı daha ucuz?

Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL, SsangYong Tivoli giriş versiyonu 1.999.000 TL. SsangYong Tivoli 326.000 TL (%14) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.

Renault Captur mı SsangYong Tivoli mı daha güçlü?

Renault Captur 140 bg, SsangYong Tivoli 163 bg güç üretir; SsangYong Tivoli 23 bg güçlü. 0-100 km/s: 9,3 sn ve 11 sn; Renault Captur 1,7 sn hızlı.

Renault Captur mı SsangYong Tivoli mı daha az yakar?

Renault Captur 100 km’de ortalama 6 L, SsangYong Tivoli 7,8 L yakıt tüketir; Renault Captur 1,8 L az yakar (100 km’de).

Renault markası mı SsangYong markası mı daha çok satıyor?

ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Renault markası 11.430, SsangYong markası 1.410 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 8,1 kat daha çok sattı.

Versiyon seçerek karşılaştırın

Bunları da karşılaştırın

Çerez tercihleri

Hangilerine izin verdiğinizi seçin. Tercihinizi istediğiniz zaman alt bilgideki "Çerez tercihleri"nden değiştirebilirsiniz.