İçeriğe geçin

Karşılaştırma listem 0 / 4

Renault Captur mu, Volkswagen T-Cross mu?

Renault · Captur · 2026 model
Captur 1.3 Techno
Liste fiyatı2.325.000 TL
Detayı görün
Volkswagen · T-Cross · 2026 model
T-Cross 1.0 Life
Liste fiyatı2.541.000 TL
Detayı görün
+ Araç ekleyinen çok 4 araç yan yana

Karşılaştırmada iki modelin giriş (en uygun fiyatlı) versiyonu var. Başka bir versiyonla karşılaştırmak için versiyon seçin.

Captur, ölçülebilen 8 başlığın 6 tanesinde önde.Farkların hiçbiri %3’ün altında değil.

Yan yana

Mavi nokta öndekini gösterirCapturT-CrossFark
Fiyat
Liste fiyatı 2.325.000 TL2.541.000 TL Captur 216.000 TL ucuz
Son fiyat değişimi 03.07.2026 · %7,8 zam28.08.2026 · %8,5 zam
Genel
Model yılı 20262026
Gövde tipi SUVSUV
Yakıt Benzin / MHEVBenzin / MHEV
Vites OtomatikManuel
Çekiş Önden—
Koltuk 5 kişi5 kişi
Motor ve performans
Silindir hacmi 1.332 cc999 cc Captur 333 cc büyük
Motor gücü 140 bg116 bg Captur 24 bg güçlü
Tork 245 Nm200 Nm Captur 45 Nm fazla tork
0-100 km/s 9,3 sn10,1 sn Captur 0,8 sn hızlı
Azami hız 180 km/s193 km/s T-Cross 13 km/s hızlı
Tüketim ve menzil
Ortalama tüketim 6 L/100 km5,7 L/100 km T-Cross 0,3 L az yakar
Ortalama menzil 800 km702 km Captur 98 km fazla menzil
Boyut ve bagaj
Bagaj hacmi 616 L385 L Captur 231 L geniş bagaj
Uzunluk 4.239 mm4.127 mm Captur 112 mm uzun
Genişlik 1.797 mm1.784 mm Captur 13 mm geniş
Yükseklik 1.575 mm1.573 mm Captur 2 mm yüksek
Aks mesafesi 2.639 mm2.551 mm Captur 88 mm uzun aks
Boş ağırlık 1.406 kg1.276 kg Captur 130 kg ağır
Güvenlik
Euro NCAP 4 yıldız (2024)5 yıldız (2019)
Marka satışı
Son ay (ODMD) 11.430 araç · Eylül6.140 araç · Eylül

Donanım, madde madde

45 önemli donanım, aynı adla ve seviyesiyle; markaların listesi farklı yazılsa da.

Mavi nokta öndekini gösterirCapturT-CrossFark
Temel
Koltuk sayısı 55
Çekiş Önden— Bilgi yok
Menzil 800 km702 km
Depo / batarya 48 L40 L
Güvenlik
Perde hava yastıkları VarVar
Kör nokta uyarısı — Yok— Yok
Arka çapraz trafik uyarısı — Yok— Yok
Sürücü yorgunluk uyarısı VarVar
Acil durum çağrısı (e-Call) VarVar
Otonom acil fren Yaya ve bisiklet algılamalıVar
Sürüş destek
Hız sabitleyici Dur-kalk adaptifStandart Captur önde
Şerit takip UyarıAktif takip T-Cross bir adım önde
Park sensörü Ön ve arkaÖn ve arka
Kamera Geri görüşGeri görüş
Otomatik park asistanı — YokOpsiyon Yalnız T-Cross’ta opsiyonla
Trafik işareti tanıma — Yok— Yok
Otomatik uzun far — Yok— Yok
Head-up display — Yok— Yok
Konfor
Koltuk döşemesi — YokKumaş Yalnız T-Cross’ta
Klima OtomatikÇift bölgeli otomatik T-Cross bir adım önde
Arka klima çıkışları — Yok— Yok
Elektrikli park freni Var, auto-hold ile— Yok Yalnız Captur’da
Cam tavan — Yok— Yok
Isıtmalı koltuklar — Yok— Yok
Elektrikli sürücü koltuğu — Yok— Yok
Arka güneşlik perdeleri — Yok— Yok
İç aydınlatma Tek renk ambiyansTek renk ambiyans
Anahtarsız giriş ve çalıştırma Var— Yok Yalnız Captur’da
Yağmur sensörü VarVar
Kendiliğinden kararan dikiz aynası VarVar
Havalandırmalı ön koltuklar — Yok— Yok
Isıtmalı direksiyon Var— Yok Yalnız Captur’da
Elektrikli bagaj kapağı — Yok— Yok
Kaydırılabilir arka koltuk — Yok— Yok
Aile
ISOFIX bağlantısı Arkada 2Arkada 2
Elektrikli çocuk kilidi — Yok— Yok
Ön yolcu hava yastığı iptali VarVar
Multimedya ve bağlantı
Multimedya ekranı 10,4"8" Captur bir adım önde
Dijital gösterge 10,2"8" Captur bir adım önde
Apple CarPlay / Android Auto KablosuzKablolu Captur bir adım önde
Kablosuz şarj — YokVar Yalnız T-Cross’ta
Navigasyon — Yok— Yok
Premium ses sistemi — YokOpsiyon Yalnız T-Cross’ta opsiyonla
Telefon uygulaması — Yok— Yok
Kablosuz yazılım güncellemesi — Yok— Yok
Dış
Farlar LEDLED
Jantlar — Yok16" Alaşım Yalnız T-Cross’ta
Karartılmış arka camlar Var— Yok Yalnız Captur’da
Elektrikli katlanır aynalar VarVar

Markanın tam listesi: Captur 46 kalem · T-Cross 85 kalem (versiyon sayfasında “Donanım”). Opsiyon olan kalem hücrede “Opsiyon” rozeti ve fiyatıyla gösterilir, standart sayılmaz.

Captur ile T-Cross boyutları

Captur 112 mm daha uzun ve 2 mm daha yüksek ve 13 mm daha geniş. Aks mesafesi: Captur 88 mm daha uzun.

Yandan
4.1274.239+112+2
Önden
1.797

Captur

Yandan
8837172.6394.239
Önden
1.797Aynalarla 2.0041.575

T-Cross

Yandan
2.5514.127
Önden
1.7841.573

İki araç aynı ölçekte; üst üste görünümde ön tamponlar ve yer çizgisi hizalı.

Fiyatlar nasıl değişti?

Liste fiyatı, kayıtların başladığı günden bugüne.

2,6 mn2,29 mn1,98 mn T-Cross 2.541.000 Captur 2.325.000 6 Oca 2026 4 Kas 2026

Yakıt farkı fiyat farkını kapatır mı?

T-Cross daha az yakıyor.

  • Captur, yılda—
  • T-Cross, yılda—
  • Yıllık fark—

Litre fiyatını yazın; fiyat farkının kaç yılda çıktığını hesaplayalım.

Markaların açıkladığı ortalama tüketimle (6 L/100 km ve 5,7 L/100 km). Pompa fiyatı: Opet, İstanbul, 4 Kasım 2026; fiyatı değiştirebilirsiniz.

Tam donanım listesi

Yalnız birinde olan donanımlar ve ikisinde de olanlar.

Yalnız Captur’da 44

  • Otomatik Klima
  • Karartılmış arka camlar
  • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
  • Lastik Tamir Kiti
  • Kablosuz Apple Carplay & Android Auto
  • Isıtmalı Direksiyon
  • 10.2" Dijital Gösterge Ekranı
  • Köpekbalığı Anten
  • Ön Yolcu Hava Yastığı İptal Kilidi
  • Sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları
  • Elektrokrom Dikiz Aynası
  • Acil Durum Çağrı Sistemi (e-call)
  • Çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
  • acil fren destek sistemi (EBA)
  • lastik basıncı takip sistemi (TPMS)
  • şeritten ayrılma uyarı sistemi (LDW)
  • LED pure vision ön farlar
  • elektrikli ayarlanabilir otomatik katlanır ısıtmalı yan aynalar
  • suni deri direksiyon
  • emniyet kemeri uyarısı (tüm koltuklarda)
  • güvenli mesafe uyarı sistemi (DW)
  • sürüş destek sistemleri devre dışı bırakma butonu
  • 3D derinlik imzalı LED arka stoplar
  • elektrikli park freni (auto-hold)
  • direksiyon üzerinde vites kulakçıkları**
  • 10,4” openR link dokunmatik multimedya ekranı
  • gövde renginde kapı kolları
  • tavan barı***
  • otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü
  • ön, arka ve yan park sensörleri
  • dijital geri görüş kamerası
  • yaya, bisiklet ve kavşak algılama fonksiyonlu aktif acil fren destek sistemi (AEBS)
  • entegre Google bağlantılı hizmetler ve navigasyon
  • Isıtmalı arka cam
  • 6 yönlü ayarlanabilir ön koltuklar
  • yeni marka imzalı gündüz farları
  • yeni Renault logosu
  • hacim kazanımlı yedek lastik
  • tek renk gövde
  • multi-sense sürüş deneyimi teknolojisi ve ambiyans aydınlatma
  • sürücü dikkat uyarısı
  • dur/kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici (ACC)
  • tek dokunuşlu elektrikli ön camlar
  • 1/3-2/3 katlanabilen ve 16 cm kaydırılabilen arka koltuklar

Yalnız T-Cross’ta 83

  • Lastik basınç kontrol sistemi
  • Geri görüş kamerası
  • Yağmur Sensörü
  • Sürücü ve Ön Yolcu Yan Hava Yastıkları
  • Adaptif Hız Sabitleyici (ACC)
  • 6 Hoparlör
  • Elektrikli Ön ve Arka Camlar
  • Start&Stop Sistemi
  • Gövde Rengi Yan Aynalar ve Kapı Kolları
  • Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
  • HIZ SABİTLEYİCİ (CRUISE CONTROL)
  • ARKA SİS LAMBASI
  • Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon
  • Bagaj Bölümü Aydınlatması
  • Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
  • Gövde Rengi Ön, Arka Tampon
  • Katlanabilir ön yolcu koltuğu
  • Manevra frenleme fonksiyonu
  • Toz ve Polen Filtresi
  • Çift Kademeli Bagaj Zemini
  • Elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar
  • App-Connect
  • LED stop lambaları
  • 1/3-2/3 oranında asimetrik katlanabilir arka koltuklar
  • Açık gri tavan döşemesi
  • Çok fonksiyonlu deri direksiyon
  • Ön kol desteği ve entegre eşya gözü
  • LED farlar ve LED gündüz sürüş farları
  • Ön farlardan VW logosuna kadar uzanan dekoratif krom çıta
  • Otomatik yanan kısa farlar
  • Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
  • Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP)
  • Dinamik Direksiyon Önerisi (DSR)
  • İkincil Çarpışma Freni “Multi Collision Brake”
  • Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon
  • Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu “Coming Home, Leaving Home”
  • Hız sınırlayıcı “Speed Limiter”
  • Park mesafe sensörleri (ön, arka)
  • Ön bölge asistanı "Front Assist"
  • Şerit takip asistanı "Lane Assist"
  • Bluetooth'lu mobil bağlantı arayüzü
  • Kablosuz şarj özelliği
  • Start & Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı
  • Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL)
  • Ön ve arka emniyet kemerleri için görsel ve sesli uyarı
  • Siyah tavan rayları
  • Çift bölgeli tam otomatik klima “Climatronic”
  • 8,0" Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”
  • 8,0" renkli dokunmatik ekranlı Bilgi ve Eğlence Sistemi “Composition Media”
  • “Life” kumaş koltuk döşemesi
  • “Life” iç dekor
  • Yatay sürgülü, ileri-geri hareket edebilir arka koltuklar
  • Yükseklik ayarlı ön koltuklar
  • Ön koltuk arkalarında harita cepleri
  • Velür paspaslar
  • Deri el freni ve vites topuzu
  • Yan aynalarda dış ambiyans aydınlatması “Welcome Light”
  • Çift bölgeli, dokunmatik kontrol panelli tam otomatik klima “Climatronic”
  • Isı yalıtımlı yan ve arka camlar
  • Acil Durum Frenleme Asistanı “Front Assist”
  • Şerit Takip Asistanı “Lane Keeping System”
  • Acil Durum Bildirme ve Çağrı Sistemi “eCall”
  • Eğim Kalkış Asistanı “Hill Start Assist”
  • Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, ön yolcu hava yastığını devre dışı bırakma özelliği
  • Cam yıkama suyu düşük seviye ikazı
  • Uyarı reflektörü, kriko ve bijon anahtarı
  • Ağırlık ve yer tasarruflu stepne
  • Önde ve arkada çift USB (type-C girişi)
  • Disk frenler (ön/arka)
  • Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist"
  • Park Asistanı "Park Assist"
  • Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”
  • Dijital Kokpit "Digital Cockpit"
  • Gelişmiş Yorgunluk Tespit Sistemi ve Dikkat Uyarısı "Driving Assistance Monitor"
  • Dış Ambiyans Aydınlatma "Welcome Light"
  • Fonksiyonel İç Mekan
  • "beatsAudio" Premium Ses Sistemi
  • TSI Motor
  • Elektro-mekanik Direksiyon
  • Önde İki Adet Bardak Tutucu
  • Önde Bir, Arkada İki Adet Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX)
  • Önde İki, Arkada İki Okuma Lambası
  • 6 J x 16 "Nottingham" Alüminyum Alaşımlı Jantlar, 205/60 R16 Lastikler

İkisinde de 2

  • Perde hava yastıkları
  • Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS)

Sayılarla özet

Giriş versiyonlarının güncel liste fiyatı ve teknik verisinden.

Sık sorulan sorular

Renault Captur mı Volkswagen T-Cross mı daha ucuz?

Renault Captur giriş versiyonu 2.325.000 TL, Volkswagen T-Cross giriş versiyonu 2.541.000 TL. Renault Captur 216.000 TL (%9) daha ucuz. Fiyatlar liste fiyatıdır; kampanya ve ÖTV dilimi için model sayfalarına bakın.

Renault Captur mı Volkswagen T-Cross mı daha güçlü?

Renault Captur 140 bg, Volkswagen T-Cross 116 bg güç üretir; Renault Captur 24 bg güçlü. 0-100 km/s: 9,3 sn ve 10,1 sn; Renault Captur 0,8 sn hızlı.

Renault Captur mı Volkswagen T-Cross mı daha az yakar?

Renault Captur 100 km’de ortalama 6 L, Volkswagen T-Cross 5,7 L yakıt tüketir; Volkswagen T-Cross 0,3 L az yakar (100 km’de).

Renault Captur mı Volkswagen T-Cross mı daha geniş?

Renault Captur 616 L, Volkswagen T-Cross 385 L bagaj hacmine sahip; Renault Captur 231 L geniş bagaj. Uzunluk: 4.239 mm ve 4.127 mm; Renault Captur 112 mm uzun.

Renault markası mı Volkswagen markası mı daha çok satıyor?

ODMD verisine göre Eylül 2026 ayında Renault markası 11.430, Volkswagen markası 6.140 araç sattı (marka toplamı, model ayrımı yok); Renault 1,9 kat daha çok sattı.

Versiyon seçerek karşılaştırın

Bunları da karşılaştırın

Çerez tercihleri

Hangilerine izin verdiğinizi seçin. Tercihinizi istediğiniz zaman alt bilgideki "Çerez tercihleri"nden değiştirebilirsiniz.